Fernando Alonso najszybszy podczas testów przed 24H Le Mans

Fernando Alonso najszybszy podczas testów przed 24H Le Mans

Hiszpan uzyskał dla zespołu Toyoty najlepszy czas w trakcie oficjalnej sesji testowej przed tegorocznym wyścigiem 24 godzinnym Le Mans.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 był najszybszy zarówno w porannej jak i popołudniowej sesji. W tej pierwszej uzyskał czas 3:21,468, a następnie poprawił go do poziomu 3:19,066. Jego rezultat był lepszy prawie o sekundę od wyniku jego kolegi z ekipy – Kamuiego Kobayashiego.

Dwie maszyny Toyoty zostały przedzielone przez Rebelliona R-13-Gibson oznaczonego numerem #3 i prowadzonego przez Mathiasa Beche. Był to najlepszy wynik spośród zespołów prywatnych LMP1. Szwajcarski kierowca był wolniejszy od Fernando Alonso o 0,7 sekundy.

Czwarte miejsce należało do kolejnego Rebelliona. Zapewnił je Andre Lotterer, który swój najlepszy czas – 1:19,789 – uzyskał zaledwie piętnaście minut przed zakończeniem testów. Dzięki temu znalazł się on przed dwoma maszynami BR Engineering. Piąte miejsce należało do załogi #11, a zapewnił je Witalij Pietrow, a szóste do #17 i Stephane Sarrazina.

Na czele klasy LMP2 znalazł się zespół DragonSpeed. Stało się tak za sprawą czasu 3:27,228 ustanowionego przez Nathanaela Berthona w Orece-Gibson 07. Druga pozycja należała do IDEC Sport Oreca prowadzonej przez Paula-Loupa Chatina. Pierwszą trójkę uzupełnia ekipa G-Drive Oreca reprezentowana przez Jeana Erica Vergne.

W Kategorii GTE Pro Porsche awansowało przed Forda podczas sesji popołudniowej. Najszybszy czas zanotował Patrick Pilet w Porsche 911 RSR #93. Rezultat ten był jednak niecałą jedną dziesiątą sekundy lepszy od drugiego Porsche, tym razem załogi #91. Pierwszą trójkę uzupełnił Ford Chip Ganassi Team UK #67.

Julien Andlauer z zespołu Dempsey – Proton Racing #77 uzyskał najlepszy rezultat w klasie GTE Am.

Tegoroczny wyścig 24H Le Mans odbędzie się za dwa tygodnie.