Fernando Alonso najszybszy w pierwszym treningu sześciogodzinnego wyścigu na Spa FIA WEC

Fernando Alonso najszybszy w pierwszym treningu sześciogodzinnego wyścigu na Spa FIA WEC

Fernando Alonso ustanowił najlepszy czas podczas sesji treningowej sześciogodzinnej rundy na torze Spa.

Hiszpan, prowadzący Toyotę LMP1, ustanowił wynik 1:58.392 w 90-minutowej sesji, która otworzyła weekend FIA WEC na belgijskim torze.

Początkowo najlepszy czas 1:59.072 należał do partnera Alonso, Sebastiena Buemiego, jednak Hiszpan szybko poprawił ten wynik, gdy przejął stery Toyoty Hybrid TS050.

Jako druga finiszowała siostrzana Toyota numer 7. Mike Conway uzyskał czas o 0.237s gorszy od Toyoty numer 8.

Trzecią najszybszą załogą był Rebellion Racing numer 3. Thomas Laurent odnotował 1:58.849.

Ben Hanley z DragonSpeed uplasował się na czwartej lokacie, dziewięć dziesiątych sekundy za najszybszą Toyotą. Czołową piątkę uzupełnił Bruno Senna w Rebellionie numer 1. Jego strata do Alonso przekroczyła sekundę.

W LMP2 liderował Pastor Maldonado, który prowadzi Orecę 07 Gibson ekipy DragonSpeed. Na początku sesji były kierowca Formuły 1 zanotował 2:03.494 i utrzymał się na pierwszej pozycji do samego końca.

Ze stratą siedem dziesiątych sekundy za Wenezuelczykiem znalazł się Nicolas Lapierre z Signatech Alpine.

Dwie pierwsze lokaty w klasie GTE-Pro należały do Forda, a najszybszym okazał się Andy Priaulx, który pokonał tor Spa z czasem 2:15.014. Oliver Pla w drugim Fordzie GT stracił do Brytyjczyka dwie dziesiąte sekundy. Na kolejnych dwóch lokatach znalazły się samochody Porsche 911.

Broniący tytułu James Calado, prowadzący AF Corse Ferrari 488 GTE numer 51, był piąty.

W GTE-Am najszybszy był Matteo Cairoli z Proton Competition. Z czasem 2:16.601 wyprzedził o 1.4s siostrzany samochód, prowadzony przez Matta Campbella.