Fernando Alonso ponownie wystąpi w Rolex 24 na torze Daytona

Fernando Alonso ponownie wystąpi w Rolex 24 na torze Daytona

Wayne Taylor Racing potwierdził, że dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Fernando Alonso, będzie reprezentować ekipę na Rolex 24 na torze Daytona International Speedway w styczniu 2019 roku.

Fernando Alonso opuścił królową sportów motorowych wraz z końcem tegorocznego sezonu. Hiszpan postanowił skupić się na innych wyzwaniach po nieudanej czteroletniej współpracy z zespołem McLaren. Kierowca z Oviedo liczy na to, że w maju zdobędzie wymarzoną potrójną koronę i przejdzie do historii sportów motorowych.

Mimo pewnego występu w Indy 500 w maju przyszłego roku i dokończenie sezonu w FIA WEC, Alonso wystąpi jeszcze na torze Daytona. Tym razem reprezentując Cadillaca, a konkretnie zespół Wayne Taylor Racing, czyli zeszłorocznych triumfatorów w Ameryce.

"Powrót do Stanów Zjednoczonych jest wyjątkowy, a atmosfera stworzona przez fanów powoduje, że weekend staje się niewiarygodny. Naprawdę wierzę, że będę tym razem walczył o zwycięstwo oraz świetnie się bawił" - oznajmił Fernando Alonso.

"Zadebiutowałem tutaj rok temu na wyścigach wytrzymałościowych, jak i na prototypach. Pozostało mi jeszcze dużo więcej do zrobienia, po tym, jak problem z hamulcami przekreślił nasze szanse na podium. Rok 2018 był dla mnie intensywny, ponieważ łączyłem F1 z FIA WEC. Teraz nie mogę doczekać się sezonu 2019 i próby odniesienia sukcesu w jednym z najważniejszych wyścigów na świecie."

"Jestem spragniony zwycięstw, pożądam tego, aby wygrywać. Nie mogę się już doczekać pierwszego wyścigu i współpracy z kolegami z Konica Minolta Cadillac" - dodał Hiszpan.