Fernando Alonso przedłuża swój kontrakt z Alpine

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Ekipa Alpine oficjalnie potwierdziła przedłużenie współpracy z Fernando Alonso do sezonu 2022.

Hiszpan, który w ubiegłym roku podpisał dwuletnie porozumienie z francuskim składem, tym razem przedłużył swoją umowę o kolejny sezon.

Skład z Enstone tym samym zapewnił sobie stabilność w kwestii swojego składu, gdyż Esteban Ocon w czerwcu podpisał nowy, wieloletni kontrakt, który obowiązywać będzie do 2024 roku.

Zawodnik z Oviedo na obecnym etapie zmagań plasuje się na jedenastej lokacie z dorobkiem 38 punktów, tracąc aktualnie jedno oczko do poprzedzającego go w klasyfikacji zespołowego partnera.

„Cieszę się, że mogę potwierdzić podpisanie nowego kontraktu z Alpine na sezon 2022" - powiedział Alonso.

„Kiedy tylko powróciłem do tego zespołu, zostałem powitany z otwartymi ramionami i natychmiast poczułem się jak w domu. To naprawdę miłe uczucie móc pracować w Enstone i Viry-Châtillon z najlepszymi umysłami tego sportu."

„To dla wszystkich trudny sezon, ale jako zespół pokazaliśmy spory postęp, czego przykładem jest nasz występ na Węgrzech. Mamy nadzieję, że przed końcem tego sezonu będziemy mieli jeszcze więcej pozytywnych wspomnień."

„Od dawna byłem zwolennikiem wyrównywania szans i zmian w sporcie, do czego świetną okazją będzie rok 2022. Nie mogę doczekać się pozostałej części sezonu i dalszego ścigania się u boku Estebana w roku 2022."

„Bardzo się cieszymy, że możemy ogłosić przyszłoroczną współpracę Fernando i Estebana" - dodał Laurent Rossi.

„Jest to dla nas doskonały duet kierowców, jeden z najlepszych w stawce F1. Nasz skład jest niezwykle komplementarny, poprzez surowy talent, prędkość i ducha zespołowego, który umocnił się po ostatnim sukcesie na Węgrzech."

„Fernando zrobił na nas ogromne wrażenie już od samego początku, kiedy tylko powrócił do sportu na początku roku. Jego poświęcenie, umiejętność pracy w zespole i skupienie na wydobyciu absolutnego maksimum są niesamowite. Wspaniale jest być tego świadkiem." 

„Jego postawa na Węgrzech była kolejnym świadectwem tego, że ściganie ma we krwi, a także przypomniała wszystkim, jak dobrym jest zawodnikiem. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie Alonso przyniosą nam ogrom korzyści gdy wejdziemy w ostatnią fazę rozwoju podwozia i jednostki napędowej na rok 2022. Jest on tak samo głodny sukcesu jak my i dokłada wszelkich starań, aby przekuć to na jak najwyższą wydajność. Obecnie jednak musimy skupić się drugiej połowie sezonu i wydobyciu maksimum osiągów w każdym wyścigu, zapewniając sobie jak najwyższą pozycję w klasyfikacji konstruktorów."

Image: © Alpine F1 Team