Fernando Alonso przetestował prototyp LMP1 Toyoty na sezon 2018

Fernando Alonso przetestował prototyp LMP1 Toyoty na sezon 2018

Fernando Alonso, który w super sezonie 2018/19 wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, przetestował w zeszłym tygodniu nowy prototyp LMP1 zespołu Toyota Gazoo Racing na torze w Aragonii.

Hiszpański kierowca prócz pełnego sezonu Formuły 1, wystartuje także w większości wyścigów FIA WEC oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zastępując w Toyocie Anthony'ego Davidsona i z Sebastienem Buemim oraz Kazukim Nakajimą pojadą prototypem oznaczonym numerem #8.

Alonso dołączył do japońskiej ekipy podczas trzydniowych testów w Hiszpanii na torze Aragonia, gdzie został sprawdzony nowy prototyp TS050 Hybrid, także podczas nocnych jazd.

Rzecznik Toyoty powiedział dla Motorsport.com, że wszystko poszło dobrze i zespół nie miał problemów.

Dwa kolejne testy przed Prologiem WEC na torze Paul Ricard odbędą się na początku kwietnia, jednak nie została podana dokładna lokalizacja obu testów.

Dla Hiszpana nie było to jednak pierwsze doświadczenie z prototypem LMP1, który pod koniec 2017 roku przetestował Toyotę na torze w Bahrajnie.

Alonso sprawdził także możliwości auta LMP2 zespołu United Autosports podczas Rolex 24 at Daytona, jednak problemy z prototypem spowodowały, że wraz z Lando Norrisem i Philem Hansonem zajęli dopiero trzydziestą ósmą pozycję.