Fernando Alonso testował pod Szczecinem

Fernando Alonso testował pod Szczecinem

Fernando Alonso odwiedził Polskę, aby za kierownicą Toyoty Hilux odbyć dwa dni testów. Miały one miejsce dokładnie 2-3 września pod Szczecinem.

Hiszpan pokonał około 700 km, a trasa obejmowała m.in. odcinki niedawno odbywającego się w Szczecinie Baja Poland. Nawierzchnia była zróżnicowana - twarda i miękka, piasek oraz wyboje.

Na 13 i 14 września Alonso ma zaplanowany start w RPA w rajdzie Lichtenburg 400, lecz Hiszpan wystartuje poza konkursem.

„Spędziłem w Polsce bardzo udane dni" - powiedział Fernando Alonso. "Na tym etapie mojego szkolenia cieszę się z każdego kilometra za kierownicą Hiluxa, dlatego jestem bardzo zadowolony, że mieliśmy okazję wyjść poza pierwotne plany testowe zespołu i mogłem eksperymentować na różnego rodzaju terenach. Prowadzenie Hiluxa to ogromna przyjemność. Wspaniale jest być członkiem rodziny TOYOTA GAZOO Racing, która daje mi możliwości sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportów motorowych."

Jak dodał Glyn Hall, dyrektor zespołu Toyota Gazoo Racing: „Był to pierwszy test Fernando za kierownicą Hiluxa w Europie. W okolicach Szczecina musiał się zmierzyć z zupełnie innymi warunkami niż w Namibii dwa tygodnie temu. W miarę postępów naszego intensywnego programu treningowego koncentrujemy się na jeździe po skrupulatnie wybranych przez nas terenach, a nie tylko na liczbie kilometrów. W ten sposób Fernando może szybciej oswoić się z Hiluxem i rajdami cross-country. Podwoiliśmy liczbę zaplanowanych kilometrów, co pokazuje, jak szybko Fernando przyzwyczaił się do nowego samochodu."

„W przyszłym tygodniu zrezygnujemy z komfortu prywatnych treningów, aby dać Fernando przedsmak rzeczywistych warunków rajdowych w nieformalnej rywalizacji z innymi zawodnikami podczas rajdu Lichtenburg 400. Jesteśmy wdzięczni organizatorom South African Cross Country Series za umożliwienie naszemu zespołowi maksymalnego wykorzystania tej możliwości i uwzględnienia rajdu w programie treningowym Fernando.”