Fernando Alonso traci punkty z Grand Prix Miami

Fernando Alonso - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Fernando Alonso z zerowym dorobkiem punktowym zakończył rywalizację o Grand Prix Miami, po drugiej karze czasowej nałożonej po wyścigu.

Hiszpan podczas walki na pętli Miami International Autodrome otrzymał pięciosekundową karę za kolizję z Pierrem Gaslym z ekipy AlphaTauri w zakręcie numer jeden, a dodanie pięciu sekund do ostatecznego wyniku pozwoliło mu ostatecznie utrzymać się w pierwszej dziesiątce i zdobyć kolejne punkty.

Tuż po zakończeniu rywalizacji na Florydzie sędziowie wyścigowi zauważyli osobny incydent, w którym Alonso zyskał przewagę, opuszczając tor w zakręcie numer czternaście, a brak reakcji ze strony zawodnika dało podłoże oficjelom do nałożenia kolejnej pięciosekundowej kary.

Taka decyzja sędziów spowodowała, że kierowca Alpine spadł na jedenaste miejsce, co dało awans Alexowi Albonowi na dziewiątą lokatę oraz Lance'owi Strollowi, po karze dla Daniela Ricciardo za podobne przewinienie.

Alonso, prócz dwóch kar czasowych, otrzymał także dwa punkty karne do swojej licencji za kolizję z Pierrem Gaslym oraz kolejny punkt za opuszczenie toru, co daje sumę pięciu „oczek” w ostatnich dwunastu miesiącach.

Image: © Alpine F1 / XPB Images