Fernando Alonso w Le Mans 2018 i Indianapolis 2019?

Fernando Alonso w Le Mans 2018 i Indianapolis 2019?

Kierowca McLarena, Fernando Alonso przyznał, że jego debiut na Daytona to ocena wytrzymałościowa przed startem w Le Mans. Tym samym, jego powrót do Indianapolis 500 zostanie zrealizowany dopiero w roku 2019.

Trzydziestosześcioletni Hiszpan obecnie bierze udział w trzydniowej próbie przed wyścigiem Daytona, który zaplanowany jest na 27-28 stycznia. W listopadzie ubiegłego roku Fernando Alonso testował samochód Toyoty LMP1 w Bahrajnie, co jednoznacznie wskazywało na przymiarki do debiutu w Le Mans.

24 at Daytona to pierwszy krok w mistrzostwach długodystansowych. Nabieram doświadczenia w kwestii tego, jakie są te wyścigi i w jaki sposób można się nimi cieszyć – powiedział Fernando Alonso.

Le Mans i potrójna korona to mój kolejny cel po Florydzie. Jeśli w tym roku będę mógł wziąć udział w Le Mans na rzecz Indy 500 będzie wspaniale. Wówczas powrócę do Ameryki w roku kolejnym.

Fernando Alonso twierdzi, że jego podejście jest podobne do tego, jakie zastosował podczas debiutu w Indianapolis 500, czyli nie liczy na jak najlepszy wynik. Cały debiut to zapoznanie się z całym formatem rywalizacji dwudziestoczterogodzinnej.

Były kierowca Ferrari i Renault, nie przejmuje się również jazdą w ciemności.

Jazda w nocy, to dla mnie znak zapytania. Nie mam dużych obaw, ponieważ uważam, że tor jest tutaj dobrze oświetlony. Myślę, że prędzej nieustanny ruch samochodów GT to coś, do czego będę musiał się przyzwyczaić. W nocy wyścig będzie trwał dwanaście godzin, więc spróbujemy to rozgryźć!

Fernando Alonso mimo chęci wygrania Le Mans oraz Indy 500, ma cel, który stara się zrealizować od 2007 roku.

Głównym celem i priorytetem jest Formuła 1 oraz zdobycie trzeciego mistrzostwa świata. Myślę, że w tym roku McLaren z jednostką napędową Renault, powróci na czołowe miejsca! - dodał.