Fernando Alonso wystartuje w FIA WEC i 24h Le Mans

Fernando Alonso wystartuje w FIA WEC i 24h Le Mans

Zespół McLaren potwierdził, że Fernando Alonso będzie mógł wziąć udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i 24 godzinnej rywalizacji Le Mans wraz z zespołem Toyota Gazoo Racing.

Brytyjska ekipa, jak i sam zainteresowany są w pełni zgodni, że Formuła 1 pozostaje ich wspólnym priorytetem, jednak to nie stoi na przeszkodzie, aby Hiszpan mógł wystartować w FIA WEC.

Kierowca McLarena zobowiązał się, że wystartuje w każdej rundzie Mistrzostw Świata Formuły 1, co w rezultacie przyniesie opuszczenie rundy FIA WEC w Japonii na torze Fuji, która koliduje z Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Nigdy nie ukrywałem, że moim celem jest "Potrójna Korona" - wygrana w Grand Prix Monako, Indy 500 i 24-godziny Le Mans. Próbowaliśmy w Indy w zeszłym roku, zbliżyliśmy się, jednak nie udało się - powiedział Fernando Alonso.

W tym roku, dzięki McLarenowi, mam szansę, aby wygrać Le Mans. To duże wyzwanie - wiele może się nie udać, ale jestem gotowy, przygotowany i nie mogę się już doczekać walki.

Mój udział w wyścigu w WEC był możliwy tylko dzięki dobremu zrozumieniu i silnemu partnerstwu, jaki mam z McLarenem i jestem bardzo szczęśliwy, że wysłuchali, a także zrozumieli, co to dla mnie znaczy.

W żadnym wypadku to wyzwanie nie odbierze mi głównego celu, jakim jest Formuła 1 z zespołem McLaren. W 2018 roku moim celem jest być konkurencyjnym podczas każdego Grand Prix i jestem przekonany, że jesteśmy bliżej tego osiągnięcia.

Fernando Alonso w zespole Toyota Gazoo Racing zastąpi Anthony Davidsona i w Super Sezonie 2018/19 FIA WEC będzie rywalizował wraz z Sebastienem Buemim i Kazuki Nakajimą w prototypie z numerem #8.

Jestem bardzo podekscytowany, że po raz pierwszy będę uczestniczył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Jest to wyścig, który uważnie śledziłem przez długi czas i zawsze miałem ambicję, aby wziąć w nim udział - dodał Hiszpan.

Wyścigi długodystansowe to inna dyscyplina w porównaniu do rywalizacji w bolidach jednomiejscowych, co będzie ciekawym wyzwaniem.

Z niecierpliwością czekam na współpracę z Sebastienem i Kazukim, którzy są bardzo doświadczonymi kierowcami. Będzie to dla mnie nauka, ale jestem gotowy na to wyzwanie i nie mogę się już doczekać.

W drugim prototypie oznaczonym #7, podobnie jak w poprzednim roku, ścigać się będą Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez.