Ferrari planuje demontaż jednostki napędowej Leclerca po awarii w GP Hiszpanii

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto, ujawnił, że Ferrari planuje rozmontować jednostkę napędową z samochodu Leclerca w celu zidentyfikowania problemu, który zmusił Monakijczyka do wycofania się z rywalizacji podczas GP Hiszpanii.

Leclerc utrzymywał pierwszą pozycję po udanym starcie z pole position, kiedy w połowie rywalizacji stracił moc, a to z kolei zmusiło go do powrotu do boksu i wycofania się z wyścigu.

Ferrari potwierdziło doniesienia, iż problem związany był z układem napędowym, jednak dokładna przyczyna awarii nie została jeszcze ustalona.

Szef zespołu, Mattia Binotto, poinformował, że Ferrari planuje rozmontować jednostkę napędową Monakijczyka w poniedziałek w bazie w Maranello.

„To był nagły problem” – przyznał Włoch. „Myślę, że dowiedzieliśmy się o nim najpierw od Charlesa przez radio, a potem od inżynierów przeglądających dane, więc było to naprawdę nagłe.”

„Nie mamy jeszcze wyjaśnień, więc wrócimy do Maranello i zdemontujemy go.”

Przed weekendem wyścigowym pojawiło się wiele przypuszczeń, że ekstremalnie wysokie temperatury na torze Barcelona-Catalunya spowodują pogorszenie osiągów samochodów, szczególnie w zakresie silnika i poziomu chłodzenia. Zapytany o tę kwestię Binotto zaprzeczył, jakoby warunki atmosferyczne wpłynęły negatywnie na wydajność samochodów Ferrari.

„Nie, uważam, że zoptymalizowaliśmy pakiet pod kątem temperatur, zwłaszcza jeśli chodzi o chłodzenie. Trzeba się dostosować, ale nie był to kompromis” – podkreślił Binotto.

Image: Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari