Ferrari potwierdza brak usterek w skrzyni biegów Leclerca

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Ferrari potwierdził, że inspekcja skrzyni biegów w bolidzie Charlesa Leclerca nie wykazała żadnych poważnych uszkodzeń i Monakijczyk wystartuje do GP Monako z pole position.

Kierowca z Monte Carlo był najszybszym kierowcą w sobotnich kwalifikacjach, ale tuż po uzyskaniu najlepszego czasu, uderzył w barierę w sekcji basenowej podczas ostatniego przejazdu.

Incydent wywołał czerwoną flagę i przedwcześnie zakończył sesję, uniemożliwiając innym zawodnikom, jak na przykład Verstappenowi czy Sainzowi, poprawę czasów.

Ferrari Leclerca zostało przewiezione do garażu w celu oceny szkód, jednak wstępna inspekcja skrzyni biegów nie wykazała poważnych uszkodzeń.

W niedzielny poranek włoski zespół poinformował, że dalsze szczegółowe kontrole potwierdziły brak usterek i Leclerc ruszy do piątej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 z pierwszego pola.

„Po dalszych szczegółowych kontrolach dzisiejszego poranka, nie znaleziono żadnych widocznych usterek w skrzyni biegów Charlesa Leclerca, dlatego monakijski kierowca rozpocznie wyścig z pole position, zgodnie z wynikiem kwalifikacji” - potwierdził zespół Ferrari.

Image: © Scuderia Ferrari