Ferrari przedstawia pierwszą grafikę prototypu Le Mans Hypercar

Ferrari Le Mans Hypercar / © Scuderia Ferrari

Ferrari ujawniło pierwszy rzut obrazu przyszłorocznego prototypu Le Mans Hypercar, którym wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

W przeddzień 90. edycji legendarnej rywalizacji na torze Circuit de la Sarth włoska stajnia z Maranello przedstawiła pierwsze szczegóły swojego nowego projektu, który w nadchodzących tygodniach rozpocznie testy na torze, aby być gotowym na sezon 2023.

„Dziesiątego czerwca 1973 roku flaga w biało-czarną szachownicę po raz ostatni powiewała nad Ferrari w najwyższej klasie 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Czterdzieści dziewięć lat po tej dacie Ferrari przedstawia pierwsze szczegóły swojego prototypu Le Mans Hypercar, którym będzie rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od 2023 roku” – czytamy w komunikacie Ferrari.

„Samochód, którego pierwsze testy rozwojowe rozpoczną się w nadchodzących tygodniach, wykazuje silne nawiązania stylistyczne do cech, które wyróżniają modele z gamy konstruktora.”

Prototyp włoskiej marki nie otrzymał jednak swojej nazwy, a przedstawiona grafika ujawnia jedynie niewielki zarys przodu samochodu i układ świateł.

Ferrari nie potwierdziło także składu kierowców, którzy będą ścigać się nową konstrukcją w klasie LMH w sezonie 2023, a jedynie odbyło testy z fabrycznymi zawodnikami ścigającymi się w FIA WEC w LMGTE Pro. Podczas próbnych jazd w kokpicie Oreci 07-Gibson LMP2 zasiedli James Calado, Alessandro Pier Guidi, Miguel Molina, Antonio Fuoco, Nicklas Nielsen, Alessio Rovera oraz Davide Rigon.

Image: © Scuderia Ferrari