Ferrari przygotowuje ofertę kontraktu dla Lewisa Hamiltona?

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Według doniesień brytyjskich dziennikarzy zespół Ferrari przygotowuje wielomilionową ofertę kontraktu dla Lewisa Hamiltona, aby przekonać go do odejścia z Mercedesa.

Aktualny kontrakt Brytyjczyka ze stajnią Mercedesa kończy się z sezonem 2023. Według różnych źródeł mają toczyć się rozmowy dotyczącego kolejnego przedłużenia umowy, jednak nie gwarantują one nadal, że siedmiokrotny mistrz świata zdecyduje się związać ze srebrnymi strzałami na kolejne lata.

Toto Wolff – szef stajni, nadal podkreśla, że nie ma najmniejszych wątpliwości o sukcesie rozmów na temat przedłużenia kontraktu z Hamiltonem.

Według dziennikarzy Mail Sport, prezes Ferrari – John Elkann, ma być w stałym oraz bliskim kontakcie z Lewisem Hamiltonem i być gotowym zaoferować mu duże sumy w ramach kontraktu ze Scuderią.

Dodatkowo niezadowalające wyniki Mercedesa drugi rok z rzędu i widoczne wciąż niezrozumienie własnej maszyny przez stajnie może odegrać w tym ważną rolę. Kwota, jaka rzekomo według doniesień jest aktualnie na stole, wynosi 40 milionów funtów rocznie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że obaj kierowcy Ferrari mają kontrakty do końca 2024 roku, a Charles Leclerc jest na dobrej drodze do przedłużenia swojej umowy ze Scuderią.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images