Ferrari rozpocznie sezon z kosmetycznymi poprawkami konstrukcji SF1000

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Motorsport Grand Prix

Rzecznik zespołu Scuderia Ferrari potwierdził, że ekipa przywiezie do Austrii tylko niewielki pakiet ulepszeń do bolidu SF1000, a poważniejsze modernizacje nastąpią dopiero przed tegorocznym GP Węgier.

Szumne zapowiedzi dość poważnych poprawek – zmiany aerodynamiczne (zwłaszcza w obrębie nosa bolidu), zmiany tylnego zawieszenia, nowa skrzynia biegów czy mocniejszy nawet o 30 KM silnik – były nadzieją dla wszystkich fanów Ferrari na to, że ich ukochany zespół, po dość rozczarowujących przedsezonowych testach w Barcelonie, zażegna swoje kłopoty i stanie do równej walki z Red Bullem i Mercedesem już od pierwszego Grand Prix tego sezonu. Jednak, jak się okazuje, zmiany te zostaną wprowadzone z opóźnieniem, co zostało podyktowane zamknięciem fabryk na przestrzeni kilkunastu ostatnich tygodni.

Kiepskie wyniki zimowych testów, niezbyt optymistyczne prognozy na pierwotną inaugurację sezonu w Australii, a do tego niemożność pracy nad poprawkami z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – wydaje się, że Ferrari znów musi mierzyć się ze swoistym pechem.

Kolejną rozczarowującą informację podał rzecznik zespołu na łamach serwisu Auto Motor und Sport. Plany wprowadzenia na początku sezonu gruntownych poprawek zostały odroczone w czasie, a Scuderia przywiezie do Austrii tylko kosmetyczne modyfikacje.

„Wprowadziliśmy tylko niewielkie zmiany w samochodzie. Ważniejsze było dla nas lepsze zrozumienie SF1000. Zrobiliśmy dobry krok do przodu” – powiedział.

Dodał również, że poważniejsze ulepszenia zostaną wprowadzone dopiero od GP Węgier.

W takiej sytuacji, w pierwszym wyścigu tegorocznego sezonu – podczas GP Austrii – największymi faworytami pozostają Mercedes i Red Bull Racing. Obie drużyny przyłożyły się w ostatnim czasie do opracowania sporych poprawek aerodynamicznych do swoich konstrukcji, które będą w użytku już od rywalizacji na torze Red Bull Ring.

Image: © Motorsport Grand Prix