Ferrari rozpoczyna torowe testy prototypu Le Mans Hypercar

Ferrari Le Mans Hypercar / © Scuderia Ferrari

Ferrari zakończyło pierwsze testowe przejazdy nowego prototypu Le Mans Hypercar, którym będzie rywalizować w FIA WEC w sezonie 2023, oceniając je jako „pozytywne”.

Alessandro Pier Guidi i Nicklas Nielsen rozpoczęli przygotowania prototypu LMH Ferrari na torze Fiorano przed szeroko zakrojonym programem testowym, który będzie prowadził do przyszłorocznych startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

„Po tylu miesiącach spędzonych w symulatorze w końcu miałem okazję poprowadzić prawdziwy samochód i to był wielki dreszczyk emocji” – powiedział Alessandro Pier Guidi, który jako pierwszy zasiadł za kierownicą auta.

„Prowadzenie Ferrari, które powróci do najwyższej klasy rywalizacji wytrzymałościowej, pięćdziesiąt lat od ostatniego oficjalnego udziału, było dla mnie bardzo emocjonujące.”

„Jesteśmy dopiero na początku, a przed nami dużo pracy, ale to bardzo pozytywne.”

„Jestem dumny i szczęśliwy, że zadebiutowałem w aucie LMH, wyznaczając początek nowej przygody Ferrari” – dodał Włoch.

Pierwszy dzień testowych jazd na torze Fiorano zakład kontrolę układu napędowego i elektronicznych układów samochodu, a przejazdy były oddzielone długimi przerwami na przeprowadzenie analiz.

Ferrari na chwilę obecną wykorzystuje swoich fabrycznych kierowców, którzy rywalizują samochodami GT oraz prototypem LMP2 w Długodystansowych Mistrzostw Świata w osobie Nicklasa Nielsena, który pierwsze kilometry prototypem LMH określił jako „wyjątkowy dzień.”

„Bycie jednym z pierwszych, którzy poprowadzą Hypercar Ferrari na torze, to spełnienie marzeń” – powiedział Duńczyk.

„Odkąd byłem małym chłopcem, marzyłem o poprowadzeniu Ferrari, a zrobienie tego w samochodzie, który będzie rywalizował w najwyższej klasie, jest niesamowite. Oczywiście do debiutu auta w wyścigu jeszcze długa droga, ale w środę zrobiliśmy mały krok w tym kierunku.”

Włoska stajnia nie poinformowała, którzy kierowcy będą rywalizować w przyszłorocznej edycji Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Image: © Scuderia Ferrari