Ferrari skonstruuje zupełnie nowy silnik na sezon 2022

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto potwierdził, że Ferrari drugi rok z rzędu stworzy zupełnie nową jednostkę napędową, która ma pozwolić włoskiej ekipie powrócić na szczyt F1.

Na łamach oficjalnej strony serii, pryncypał stajni z Maranello szczegółowo opisał sytuację silnikową swojego zespołu.

„W tym roku dokonaliśmy znaczącego progresu, dzięki nowemu napędowi. Bardzo cieszę się również z faktu, iż nasi partnerzy mogli w dużym stopniu poprawić swoje osiągi. Uważam, że zrobiliśmy postępy we wszystkich możliwych obszarach. Pakiet aerodynamiczny jest teraz o wiele lepszy, jeśli chodzi o zachowanie i korelację. Staraliśmy się wprowadzić ulepszenia w każdym możliwym obszarze i jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy w ostatnich miesiącach” – przyznał Mattia Binotto.

„Jesteśmy świadomi tego, że wciąż tracimy na wszystkich płaszczyznach względem rywali. Ciągle mamy spory deficyt mocy po stronie silnika, ale różnica względem konkurencji jest dużo mniejsza niż rok temu.”

„Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku, kiedy znów będziemy mieć nowy napęd, będziemy mogli nadrobić kolejne zaległości i stać się punktem odniesienia dla innych. Myślimy też o pakiecie aerodynamicznym. Cały czas zmierzamy w odpowiednim kierunku, korzystając z odpowiednich narzędzi, co uczyni nas silniejszymi w przyszłości” – podsumował.

Image: © Scuderia Ferrari