Ferrari spodziewa się ciężkiego weekendu na Silverstone

Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, spodziewa się, że weekend wyścigowy na torze Silverstone będzie kolejnym dużym wyzwaniem dla zespołu Ferrari.

Zwycięstwo Maxa Verstappena w Austrii oznacza, że z czołowej trójki zespołów, tylko Ferrari jest na ten moment jedyną ekipą, która nie odniosła w tym sezonie żadnego zwycięstwa. W zeszłym roku zwycięstwo na torze Silverstone padło łupem Sebastiana Vettela, który po fenomenalnej walce zdołał pokonać duet kierowców Mercedesa. Zdaniem Mattii Binotto powtórka z zeszłego sezonu jest mało prawdopodobna, a to wszystko przez tegoroczną charakterystykę bolidu SF90.

"Silverstone jest jednym z najtrudniejszych torów w kalendarzu. Każdego sezonu jest to duży test ustawień i balansu samochodów. Dużą rolę na tym obiekcie odgrywają również opony, które są bardzo obciążone w czasie całego weekendu" - powiedział Binotto.

"Tor nie odpowiada naszej charakterystyce, więc spodziewam się trudnego weekendu, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że w Formule 1 jest wszystko możliwe."

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ferrari ma w czasie weekendu w Wielkiej Brytanii testować nowy dyfuzor oraz kilka innych poprawek, które dotyczyć będą pakietu aerodynamicznego.

"Podczas weekendu na Silverstone będziemy testować kolejne drobne poprawki, które wprowadziliśmy do naszego pakietu aerodynamicznego. Będziemy również chcieli zwiększyć naszą wiedzę w kontekście wprowadzonych już zmian, czy aby na pewno działają one poprawianie. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany pozwolą nam zmniejszyć stratę do Mercedesa na tego typu torach" - podsumował szef zespołu Ferrari.