Ferrari sprawdzi w Soczi bazę aerodynamiczną na sezon 2021

Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Ferrari sprawdzi w Soczi drobny pakiet poprawek, który jednak nie przyczyni się do postępu tegorocznej konstrukcji SF1000. Celem wprowadzonych modyfikacji ma być zebranie danych pod kątem sezonu 2021.

Inżynierowie Ferrari, przy projektowaniu tegorocznego bolidu, kierowali się głównie mocą silnika, która częściowo zakrywała pozostałe mankamenty bazy projektowej. Wprowadzone dyrektywy i podpisanie poufnego porozumienia z FIA sprawiło jednak, że ekipa z Maranello momentalnie straciła swoją imponującą wydajność, a dotychczasowe problemy konstrukcyjne stały się jeszcze bardziej widoczne. Wynikiem tego jest bardzo słaba forma zespołu, będącego obecnie szóstą siłą w stawce, a głównym problemem dla tej ekipy są nie tylko tory, na których liczy się moc jednostki napędowej.

„Pierwsza część sezonu okazała się dla nas bardzo trudna, co widać doskonale po naszych wynikach” – przyznał dyrektor sportowy Ferrari, Laurent Mekies.

„Zwątpienie i rezygnacja nie leżą jednak w naszej naturze. Dlatego też z pozytywnym nastawieniem udajemy się do Soczi mimo tego, że ten obiekt historycznie nie był dla nas przychylny. Mimo wszystko zrobimy co w naszej mocy w najbliższy weekend, ale mamy również świadomość o potencjale naszych rywali.”

Francuz przyznał również, że przywiezione do Rosji poprawki będą testowane z myślą o przyszłorocznej konstrukcji Ferrari, która ma być wyposażona w całkowicie nowy silnik.

„Podczas weekendu w Soczi będziemy testować kilka niewielkich poprawek aerodynamicznych, które będą sprawdzane również na przestrzeni kilku najbliższych weekendów. Ma to nam pomóc w skorygowaniu obecnych słabości, których będziemy chcieli się pozbyć z myślą o przyszłorocznej konstrukcji.”

„Oczywiście nie spodziewamy się, że ten mały pakiet poprawek przyniesie nam duże korzyści. Celem jest sprawdzenie jego funkcjonalności, która ma stanowić podstawę do przyszłych zmian” – zakończył Mekies.

Image: © Scuderia Ferrari