Ferrari ujawnia więcej szczegółów na temat prototypu Le Mans Hypercar

Ferrari Le Mans Hypercar / © Scuderia Ferrari

Po zaprezentowaniu pierwszych cech swojego auta LMH w okresie poprzedzającym 24-godzinny wyścig Le Mans, Ferrari odsłoniło więcej szczegółów prototypu, którym będzie rywalizować w najwyższej klasie Długodystansowych Mistrzostw Świata od sezonu 2023.

„To bardzo ekscytujący moment, na który z niecierpliwością wyczekują zarówno ludzie, którzy pracowali nad tym projektem, jak i fani Ferrari” – powiedział Antonello Coletta, szef Ferrari Attivita Sportive GT.

„Możliwość dotknięcia wyniku wielomiesięcznej pracy, planowania i symulacji, daje nam nową energię i motywację.”

„Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy i chociaż maskowanie LMH podczas testów ukrywa rozmiary oraz stylistykę samochodu, myślę, że będzie on niezaprzeczalnie rozpoznawalny jako Ferrari.”

Włoska marka wraz z nowym prototypem Le Mans Hypercar, którego ostatecznej nazwy do tej pory nie ujawniono, zadebiutuje podczas przyszłorocznej kampanii Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Ferrari kontynuuje prace i intensywny program rozwoju swojego nowego prototypu wraz z fabrycznymi kierowcami GT, którzy obecnie rywalizują w FIA WEC.

Image: © Scuderia Ferrari