Ferrari wprowadza zmiany w dziale technicznym

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Scuderia Ferrari potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że zrestrukturyzował swój dział techniczny. Wszystko po to, aby uczynić go bardziej efektywnym i położyć nacisk na rozwój wydajności.

Ferrari stawia na nową strukturę dowodzenia, bardziej ukierunkowaną i uproszczoną, tak aby szef każdego departamentu dysponował uprawnieniami niezbędnymi do osiągnięcia celów.

Utworzono również nowy dział Rozwoju Wydajności, którym kierować będzie Enrico Cardile.

Pozostałe główne obszary pozostają niezmienione. Enrico Gualtieri będzie odpowiedzialny za pracę nad jednostką napędową, Laureat Mekies jako dyrektor sportowy będzie sprawował pieczę nad działalnością zespołu na torze, podczas gdy Simone Resta nadal będzie kierował działem inżynierii podwozia.

"Jak zasugerowano kilka dni temu, dokonujemy zmian w technicznej stronie organizacji, aby przyspieszyć projektowanie i rozwój w obszarze wydajności samochodu" - powiedział Mattia Binotto, szef zespołu i dyrektor zarządzający Scuderia Ferrari Mission Winnow.

"Potrzebna była zmiana kierunku, aby zdefiniować linie odpowiedzialności i procesy robocze oraz potwierdzić wiarę firmy w jej techniczną pulę talentów."

"Dział prowadzony przez Enrico Cardile’a będzie mógł liczyć na doświadczenie Rory’ego Byrne’a oraz uznanych inżynierów, takich jak David Sanchez. Będą oni stanowili podstawową grupę rozwoju samochodu."

Nowy sezon okazał się rozczarowaniem dla zespołu Ferrari, które po restrukturyzacji swojego silnika nie jest już tak konkurencyjne jak tego oczekiwano. Od tego momentu zaczęto mówić o poważnych zmianach w zespole, ale włoska stajnia postanowiła dokonać zmian w dziale technicznym, który ma przyczynić się do poprawy pracy nad budową i rozwojem bolidu F1.

"Uważamy, że personel Ferrari jest na najwyższym poziomie i nie mamy czego zazdrościć naszym głównym konkurentom, ale musieliśmy dokonać zdecydowanej zmiany, podnosząc poprzeczkę w zakresie odpowiedzialności szefów działów" - kontynuował szef zespołu Ferrari.

"Mówiliśmy o tym kilka razy, ale warto to powtórzyć: zaczęliśmy tworzyć podstawy procesu, który powinien doprowadzić nas do nowego i trwałego cyklu zwycięstw."

"To zajmie jednak trochę czasu i będziemy cierpieć z powodu niepowodzeń, takich jak ta, której doświadczamy teraz. Musimy jednak zareagować na te niedociągnięcia z siłą i determinacją, aby jak najszybciej wrócić do ścisłej czołówki w tym sporcie."

Image: © Scuderia Ferrari