Ferrari wstrzymało rozwój tegorocznej konstrukcji z powodów finansowych

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Według szefa Scuderii Ferrari, ekipa została zmuszona do wstrzymania prac nad swoim bolidem na 2022 rok, ponieważ z powodów finansowych, nie byli w stanie pozwolić sobie na nowe ulepszenia.

Na samym początku sezonu włoska ekipa posiadała najmocniejszą konstrukcję, ale wszystko się zmieniło, gdy Red Bull usprawnił swój bolid i rozpoczął zdecydowaną dominację.

Od lipcowego Grand Prix Austrii, Ferrari nie wygrało żadnego wyścigu, a potencjalna walka o tytuł zmieniła się w walkę z Mercedesem o drugie miejsce w Mistrzostwach Konstruktorów.

„To nie był żaden wybór. Po prostu skończyły się pieniądze i mogliśmy przekroczyć limit budżetowy” – wyjaśnił Binotto zapytany przez RacingNews365.com, czy kontynuowaliby rozwój, gdyby wiedzieli, że Mercedes zdecydowanie poprawi swój bolid.

„Nie było więcej możliwości rozwoju samochodu, więc po prostu musieliśmy się zatrzymać.”

Podczas gdy rozwój konstrukcji F1-75 został zamrożony, Binotto stanowczo zaznaczył, że nie miało to żadnego wpływu na przyszłoroczną maszynę, która jest obecnie rozwijana w Maranello.

„Nie wstrzymaliśmy rozwoju przyszłorocznego samochodu, ale zdecydowaliśmy się zatrzymać rozwój obecnego. Nie chcieliśmy przekroczyć limitu, więc można powiedzieć, że byliśmy do tego zmuszeni” – podsumował Włoch.

Image: © Scuderia Ferrari