Ferrari wystąpi podczas Grand Prix Australii

 Ferrari wystąpi podczas Grand Prix Australii

W niedzielę zespół z Maranello wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzono ich występ podczas pierwszego Grand Prix sezonu 2020.

W sobotę władze Włoch na mocy dekretu wprowadziły tak zwaną czerwoną strefę w północnym obszarze kraju. Stworzone strefy mają za zadanie zmniejszenie ryzyka związanego z zarażeniem oraz rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wśród zamkniętych prowincji znalazła się Modena, w której Scuderia Ferrari ma swoją siedzibę. W związku z działaniami włoskiego rządu, pojawiły się spekulacje dotyczące braku możliwości udania się zespołu do Australii na inaugurację nowego sezonu.

Po ogłoszeniu informacji o ograniczeniach wprowadzonych przez włoski rząd, nasz zespół stale monitoruje oraz ocenia sytuację. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z odpowiednimi władzami i wszystkimi zaangażowanymi organizacjami” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Zespół potwierdził, iż część personelu ekipy już znajduje się w Melbourne i to oni są odpowiedzialni za przygotowania do weekendu, w trakcie gdy reszta teamu wyruszy do Australii jeszcze w niedzielę oraz w poniedziałek.

Część ekipy oraz sprzęt już znajduje się w Melbourne. Podróż reszty zespołu przebiega zgodnie z planem, o ile nie dotrą do nas inne informacje.”

Wśród tych, którzy maja wyruszyć na pierwszy wyścig sezonu w poniedziałek, jest między innymi szef zespołu Mattia Binotto.

W czerwonej strefie znajduje się 16 prowincji, a ich mieszkańcy mają zakaz opuszczania odciętej strefy. Zakaz ten ma obowiązywać przynajmniej do początku kwietnia.

„Dla Ferrari ważne jest stosowanie się do przepisów rządowych, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla pracowników oraz ich rodzin. Każda nasza decyzja będzie oparta na istniejących zasadach.”