Ferrari z AF Corse łączą siły przy projekcie Le Mans Hypercar

AF Corse / © Scuderia Ferrari

Ferrari oraz AF Corse połączą siły i wspólnie z Competizioni GT podejmą się startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w programie Le Mans Hypercar od sezonu 2023, poinformowała włoska marka.

Zespół w FIA WEC będzie rywalizował jako Ferrari-AF Corse, kontynuując zwycięską passę rozpoczętą w FIA GT 2006 z F430 GT2, który w swoim debiutanckim sezonie dał ekipie, kierowcom i konstruktorom mistrzowski tytuł.

Partnerstwo pomiędzy Ferrari i AF Corse zaowocowało prawie wszystkimi zwycięstwami w klasie GT w ostatnich latach, a także wszystkimi zdobytymi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od ich powstania w 2012 roku.

„Jesteśmy dumni z tej informacji” - powiedział szef zespołu AF Corse, Amato Ferrari. „Jest ukoronowaniem marzenia i uznaniem wielkiego wysiłku włożonego przez te ostatnie lata.”

„Nasze partnerstwo z Ferrari jest zwycięskie, rozpoczęło się w 2006 roku i cieszę się, że możemy je kontynuować w projekcie LMH.”

„Natychmiast i z wielkim entuzjazmem rozpoczęliśmy wspólną pracę, aby jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i być gotowymi na to nowe wyzwanie.”

Antonello Coletta, szef Ferrari Attivita Sportive GT, dodał: „Dzisiejsze ogłoszenie jest ważnym krokiem w kierunku debiutu naszego projektu LMH w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Cieszymy się, że przy tym programie będziemy współpracować z tak wiarygodnym partnerem, jakim jest AF Corse.”

„Ferrari i AF Corse od dawna cieszą się solidną relacją, jak widać na przykładzie FIA WEC, gdzie ścigamy się z naszymi autami 488 GTE razem z zespołem z Piacenzy.”

„Z niecierpliwością czekamy na kontynuację wspólnej i satysfakcjonującej podróży, jak dotychczasowa wieloletnia współpraca wyścigowa” - przyznał.

Skład Ferrari-AF Corse nie poinformował jednak iloma prototypami od kampanii 2023 będą się ścigać w mistrzostwach, a także których kierowców zaproszą do współpracy, przy tym projekcie.

Image: © Scuderia Ferrari