Ferrari zaczyna na poważnie myśleć o zatrudnieniu Lewisa Hamiltona?

Podczas piątkowej konferencji prasowej przed Grand Prix Abu Zabi szef ekipy Ferrari, Mattia Binotto wyraził swoje zainteresowanie angażem Lewisa Hamiltona w sezonie 2021.

Sześciokrotny mistrz świata F1 i obecny kierowca Mercedesa ma podpisany kontrakt z teamem z Brackley do końca 2020 roku. Mówi się, że Hamilton planuje spędzić ostatnie lata kariery w barwach Scuderii Ferrari, jednak on sam nigdy nie odniósł się ani nie skomentował tego typu informacji.

Binotto, zapytany o to, czy chciałby współpracować z Brytyjczykiem i zatrudnić go w swojej ekipie, odpowiedział: „Lewis jest z pewnością wybitnym kierowcą. Świadomość, że nie ma podpisanego kontraktu na sezon 2021 i jest »dostępny«, może nas tylko uszczęśliwić, ale jest za wcześnie na podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Jesteśmy zadowoleni z naszych obecnych kierowców”.

Z pewnością na pewnym etapie przyszłego sezonu będziemy nad tym dyskutować” – dodał.

Głos w tej sprawie zabrał również obecny na konferencji szef Mercedesa, Toto Wolff.

Lewis i ja zbliżyliśmy się do siebie w ciągu ostatnich siedmiu lat. Trafiliśmy do Mercedesa w tym samym czasie i darzymy się wielkim zaufaniem. Nie wiem, czy zostanie, czy opuści nasz zespół. Prowadzimy dyskusje na ten temat, bo myślę, że jest to ważne nie tylko dla nas obu, ale także dla wielu innych w tym zespole”.

Chciałbym wiedzieć, czy zostaje, czy nie, ale na razie musimy skupić się na zakończeniu tego sezonu. Na kolejne kroki i decyzje przyjdzie czas w zimie” – zakończył Austriak.