Ferrari zaproponuje Vettelowi dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia?

Ferrari zaproponuje Vettelowi dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia?

W ostatnich dniach jednym z głośniejszych tematów w środowisku F1 była potencjalna roczna propozycja przedłużenia kontraktu Sebastiana Vettela z Ferrari. Kolejny nowy tydzień przynosi nam kolejne spekulacje na ten temat, według których czterokrotny mistrz świata ma wkrótce otrzymać propozycję dwuletniej umowy z możliwymi dodatkowymi opcjami.

Według dobrze poinformowanych źródeł włoskiego dziennika „La Gazzetta dello Sport”, Sebastian Vettel odrzucił pierwotną propozycję od ekipy z Maranello, która zakładała przedłużenie obecnej umowy o zaledwie jeden sezon. Natomiast kolejne źródło informuje obecnie, że Ferrari szykuje dla czterokrotnego mistrza świata nową dwuletnią umowę, która, co ciekawe, ma posiadać dodatkowe opcje jej przedłużenia. Na ten moment są to oczywiście jedynie niepotwierdzone niczym przypuszczenia, ale możliwość dwuletniej umowy wydaje się bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Zwłaszcza w przypadku, gdy umowa zostałaby podpisana w trakcie sezonu – wówczas Vettel mógłby obronić swoją pozycję w zespole poprzez uzyskiwane na torze rezultaty.

Nowa umowa ma również być zdecydowanie mniej lukratywna w porównaniu do dwóch poprzednich umów Niemca z włoskim zespołem. Tu jednak swoistym ‘problemem’ może okazać się fakt, że Vettel nie chce pobierać takiej samej pensji jak jego młodszy kolega z ekipy Charles Leclerc, ponieważ jego status czterokrotnego mistrza świata, powinien być dodatkowym „plusem” w negocjacjach z zespołem. Wszystko to zweryfikuje jednak sytuacja gospodarcza po zażegnaniu kryzysu związanego z pandemią COVID-19.

W gronie potencjalnych następców Niemca wymienia się w szczególności obecnego zawodnika Renault – Daniela Ricciardo. Na krótkiej liście zespołu mają również znajdować się tacy kierowcy jak Carlos Sainz i Antonio Giovinazzi. Potencjalne przedłużenie umowy z Vettelem o dwa sezony może jednak spowodować całkowite zachwianie rynku transferowego, co pozwoli wówczas kierowcom młodego pokolenia włączyć się do walki o fotel numer dwa w zespole Ferrari. Więcej na temat pisaliśmy w zeszłym tygodniu, a odnośnik do tego artykułu znajduje się TUTAJ.

Image: © Scuderia Ferrari