Ferrari ze specjalnym malowaniem na Grand Prix Włoch

Ferrari F1-75 / © Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari na tegoroczne Grand Prix Włoch wystawi swoje bolidy w odświeżonym malowaniu, z wyróżniającymi się żółtymi elementami.

Zarówno bolidy, kombinezony wyścigowe, jak i kaski kierowców będą w ten weekend miały kilka żółtych akcentów, co ma pokazać powiązanie marki Ferrari z tym kolorem.

Enzo Ferrari wybrał kolor żółty, aby na swoich konstrukcjach nawiązać do godła miasta Modena, więc umieszczenie żółtych elementów, jest dobrym sposobem na uczczenie stu lat toru Monza, który przecież jest nieodłączną częścią historii Ferrari.

Zmiany wprowadzone przez Ferrari, które są planowane tylko na ten wyścig, będą widoczne na przednim skrzydle, wokół pałąku halo, na pokrywie silnika i na tylnym skrzydle.

Charles Leclerc i Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Żółty, obok czerwonego, zawsze był częścią DNA marki z Maranello. Na początku XX wieku, ówczesne Międzynarodowe Stowarzyszenie Automobilklubów ustanowiło czerwień oficjalnym kolorem włoskich samochodów wyścigowych, więc kiedy Enzo Ferrari założył Scuderię, musiał się z tym pogodzić. Żółty jest więc drugim kolorem marki z Maranello, a jej założyciel od razu wybrał go jako element emblematu, który zaprojektował, po tym, jak rodzina słynnego włoskiego bohatera wojennego Francesco Baracca, poprosiła go o przeniesienie motywu „Wściekłego konia” na znak marki.

Emblemat zadebiutował w 24-godzinnym wyścigu na Spa-Francorchamps w 1932 roku. Od tamtej pory widnieje na samochodach Ferrari.

Odrobina żółtego pojawi się również w padoku. Będzie go można zobaczyć na budynku „motorhome” i na ścianach garażu.

W związku z nowym malowaniem marka Ferrari wydała również kolekcję ubrań w żółtych barwach. Nosi ona nazwę „Giallo Modena” i będzie dostępna wyłącznie w butikach Ferrari i oficjalnym internetowym sklepie zespołu.

Ferrari F1-75 / © Scuderia Ferrari