Ferrari zyskuje dzięki niedowadze samochodu

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Pojawiają się informacje, że dzięki zmniejszeniu masy i odpowiedniej optymalizacji aerodynamiki, bolid Ferrari na sezon 2023 zwiększy swoją wydajność i możliwości.

Według La Gazzetta dello Sport samochód Scuderii będzie ważył o trzy kilogramy mniej niż jego poprzednik, co pozwoli zespołowi idealnie rozmieścić obciążenie.

Waga była kluczowym czynnikiem w zeszłym sezonie, zarówno dla Red Bulla, jak i Mercedesa, którzy w trakcie kampanii byli w stanie odciąć kilka kilogramów od ich całkowitego obciążenia.

Rzecznik ekipy z Maranello zdradził, że postępy nowej konstrukcji Ferrari i ewentualny spadek wagi zostanie potwierdzony dopiero wtedy, gdy bolid będzie już całkowicie złożony.

„Odpowiedzi zostaną ujawnione dopiero wtedy, gdy nasz samochód zostanie całkowicie ukończony” – powiedział.

Ferrari jest również ukierunkowane na zyski aerodynamiczne. Poprzez optymalizację bocznych sekcji bolidu i poprawę w zarządzaniu przepływem powietrza, Włoska ekipa chce zdecydowanie bardziej rozwinąć się na tej płaszczyźnie.

La Gazzetta dello Sport sugeruje również, że dzięki trzydziestu koniom mechanicznym dodatkowej mocy dostarczanej przez silnik, nowa skrzynia biegów „będzie w stanie zwiększyć konkurencyjność samochodu.”

Ferrari zaprezentuje swoją nową konstrukcję 14 lutego, ale miejsce prezentacji nie zostało jeszcze ujawnione.

Image: © Scuderia Ferrari