FIA WEC potwierdza powrót wyścigu 1000 Miles of Sebring

FIA WEC potwierdza powrót wyścigu 1000 Miles of Sebring

FIA WEC oraz IMSA potwierdziły wspólne spotkanie na torze Sebring w daniach 18-21 marca 2020 roku, podobnie jak miało to miejsce podczas Super Sezonu 2018/19, zamykając tym samym kalendarz na sezon 2019/20.

Druga edycja super weekendu wyścigowego w Stanach Zjednoczonych ponownie obejmie wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata na dystansie 1000 mil, który odbędzie się w sobotę 20 marca oraz dwunastogodzinną rywalizację IMSA, która będzie miała miejsce w niedzielę 21 marca.

"Weekend Super Sebring 2019 przewyższył oczekiwania pod każdym względem i czekamy z niecierpliwością na współpracę z załogami Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz załogą obiektu Sebring Raceway, celem zwiększenia doświadczenia w 2020 roku dla wszystkich zaangażowanych" - powiedział prezes IMSA, Scott Atheron.

Dyrektor generalny WEC Gerard Neveu dodał: "Tegoroczne wydarzenie w Sebring bardzo się podobało wszystkim zawodnikom, jak i kibicom. To prawdziwa przyjemność spotkać się ponownie z naszymi partnerami z IMSA i Sebring Raceway, aby zaprezentować się jeszcze lepiej w 2020 roku."

"Ogromna ilość pracy zespołu obiektu Sebring i wszystkich zaangażowanych stron przyczyniła się do sukcesu weekend na torze Sebring w 2019 roku i na podstawie tego naszym celem, jest ponowne przekroczenie postawionych oczekiwań" - dodał Wayne Estes, prezes i dyrektor generalny Sebring International Raceway.

Długodystansowe Mistrzostw Świata powrócą do rywalizacji 1 września na torze Silverstone, gdzie cztery klasy zmierzą się w czterogodzinnym starciu. Miesięczna przerwa po wyścigu w Wielkiej Brytanii pozwoli ekipom przygotować się do sześciogodzinnego wyścigu na Fuji, aby następnie udać się na rywalizację do Chin. Rok 2019 zakończy się w Bahrajnie na torze Bahrain International, gdzie zawodnicy, jak i zespoły wystartują w ośmiogodzinnym wyścigu.

Druga część sezonu 2019/20 wystartuje 1 lutego w Brazylii, gdzie cyrk Długodystansowych Mistrzostw Świata powróci na obiekt Interlagos, aby następnie udać się do Sebring na 1000 milowe wyzwanie.

Po raz kolejny w kalendarzu FIA WEC nie zabraknie obiektu Spa-Francorchamps, na którym odbędzie się majowa rywalizacja, przygotowująca zespoły do starcia w finale sezonu, który odbędzie się w dniach 13-14 czerwca na legendarnym torze Circuit De La Sarthe podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.