FIA WEC prezentuje zmieniony kalendarz ósmego sezonu 2019/20

FIA WEC prezentuje zmieniony kalendarz ósmego sezonu 2019/20

Długodystansowe Mistrzostwa Świata opublikowały zmieniony kalendarz wyścigowy ósmego sezonu kampanii, co jest następstwem sytuacji wynikającej ze światowej epidemi koronowirusa.

Rywalizacja w sezonie 2019/20 powróci na tor Spa-Francorchamps, gdzie zawodnicy oraz zespoły będą mogli odpowiednio przygotować się do 24-godzinnego wyścigu Le Mans, który został przeplanowany na 19-20 września. Rywalizacja na belgijskim obiekcie została zaplanowana na sobotę 15 sierpnia i potrwa sześć godzin.

Przerwany super sezon zakończy się tymczasem w Bahrajnie, który zastąpi rundę na obiekcie Sebring, gdzie kierowcy mieli się mierzyć na dystansie 1000 mil. Na torze Sakhir wyścig nie będzie jednak krótszy ponieważ organizatorzy zaplanowali aż osiem godzin ścigania.

FIA WEC zapewniło identyczną liczbę wydarzeń, jak planowano wcześniej, aby zagwarantować uczciwość i równe warunki dla wszystkich, jednak przyznało, że przedstawiony kalendarz może ulec zmianie w zależności od ewolucji obecnego kryzysu.

"Ewolucja tego globalnego kryzysu zdrowotnego pozostawiła nam niewielki wybór. Dzisiaj nie można rozważyć zorganizowania międzynarodowego wydarzenia sportowego przed latem, dlatego odpowiednio zmieniliśmy kalendarz, zachowując tą samą liczbę wydarzeń w harmonogramie" - wytłumaczył Gerard Neveu, szef FIA WEC.

Neveu zapewnił także, że dziewiąty sezon Długodystansowych Mistrzostwa Świata nie rozpocznie się przed marcem 2021 roku.

"Musimy jednak być przygotowani na wielkie zmiany w przyszłym sezonie, ponieważ będziemy musieli uwzględnić wiele parametrów, zaczynając od nieuniknionych trudności ekonomicznych, które nadejdą."

"Na razie naszą nadrzędną troską jest zdrowie każdego i mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach wszyscy zadbają o siebie i swoich bliskich" - dodał.