FIA WEC publikuje ostateczną wersję kalendarza na sezon 2019/20

FIA WEC publikuje ostateczną wersję kalendarza na sezon 2019/20

Długodystansowe Mistrzostwa Świata zaprezentowały ostateczną wersję kalendarza na sezon 2019-2020, w którym dokonano zmian dat wyścigów w Japonii i Chinach.

Po opublikowaniu kalendarza Formuły 1 na 2019 rok, w którym Grand Prix Japonii na torze Suzuka zostało zaplanowano w ten sam weekend co 6 Hours of Fuji, było jasne dla promotora Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz przedstawicieli obiektu Fuji, że musi zostać wprowadzona korekta. Runda na torze Fuji została ostatecznie przesunięta o tydzień i odbędzie się w dniu 6 października 2019.

Zmianie uległa także data czterogodzinnej rundy w Chinach na torze Shanghai International, która został przesunięta na 10 listopada 2019 roku, co pozwoliło uniknąć rozegrania rundy FIA WEC oraz Grand Prix Makau w tym samym czasie.

Nasz kalendarz na sezon 2019/20 posiada te same rundy i długości wyścigów, które ogłosiliśmy na torze Silverstone - powiedział Gerard Neveu, dyrektor generalny WEC.

Po publikacji kalendarza F1 zmieniliśmy jednak dwie daty. Zaletą tego jest to, że unikniemy rozegrania rundy w ten sam weekend co Petit Le Mans i Grand Prix Macau, które jest bonusem zarówno dla zawodników, jak i fanów wyścigów wytrzymałościowych na całym świecie - dodał Neveu.

Kalendarz FIA WEC 2019/20 zostanie następnie przestawiony Światowej Radzie Sportów Motorowych, która zbierze się 12 października w Paryżu.