FIA WEC ujawnia więcej szczegółów na temat podwójnej rundy na torze Bahrain International

Bahrain International Circuit / © Toyota Motorsport GmbH

Długodystansowe Mistrzostwa Świata ujawniły więcej szczegółów odnośnie podwójnej rundy w Bahrajnie, która zakończy tegoroczną kampanię wyścigową.

Trwająca pandemia koronawirusa COVID-19 nadal komplikuje organizację poszczególnych wyścigów na całym świecie, co w ostatnim czasie odbiło się także na rywalizacji w Japonii na pętli Fuji.

Włodarze serii, w odpowiedni na anulowanie rundy 6 Hours of Fuji, ogłosiły organizację podwójnego wyścigu na torze Bahrain International.

Piąta walka o punkty w obecnej kampanii odbędzie się w sobotę 30 października i zostanie rozegrana przy świetle dziennym. Wyścig wystartuje o godzinie 10:00 czasu polskiego i zakończy się o 16:00, tuż przed zachodem słońca.

Finałowe starcie FIA WEC, zaplanowane na osiem godzin, rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 czasu polskiego i zakończy o 20:00.

Kierowcy podczas obu rund w Bahrajnie będą rywalizować na tym samym układzie toru, z której korzysta także Formuła 1. Obiekt ma jednak więcej możliwości konfiguracji, od krótkiej zewnętrznej pętli, po dłuższy układ wytrzymałościowy, jednak po konsultacjach z zespołami WEC zdecydowano o ściganiu się na standardowej nitce.

„Ciekawe będzie zobaczyć różne strategie, które zespoły przyjmą w przypadku podwójnej rundy” - powiedział dyrektor generalny WEC, Frederic Lequien. „Z pewnością zapewni to dwa różne rodzaje wyścigów, ponieważ jedna rywalizacja odbędzie się w świetle dziennym, a finał sezonu zakończy się znacznie później w nocy.”

„Z niecierpliwością czekamy na powrót do Królestwa z szejkiem Salmanem i jego zespołem oraz ukoronowanie naszych nowych mistrzostw świata.”

Test dla debiutantów WEC odbędzie się dzień po zakończeniu sezonu, w niedzielę 7 listopada.

Image: © Toyota Motorsport GmbH