Filip Kaminiarz w Euroformule Open z zespołem CryptoTower Racing

Filip Kaminiarz - CryptoTower Racing Team / © Media4Racing

Filip Kaminiarz wystartuje bolidem Formuły 3 w pełnym cyklu serii Euroformula Open, reprezentując barwy aktualnych mistrzów, CryptoTower Racing Teamu, ze wsparciem technicznym słynnego niemieckiego Motoparku.

Pochodzący z Włoszakowic niedaleko Leszna, 19-letni Filip Kaminiarz swoją przygodę z motorsportem rozpoczął debiutując w serii Kia Platinium Cup w 2017 roku. W kolejnym sezonie wywalczył tytuł wicemistrza bliskowschodniej Formuły Gulf i wystartował w pełnym cyklu mistrzostw Hiszpanii Formuły 4. W 2019 roku leszczynianin przesiadł się do 250-konnego bolidu Formuły 3 i zadebiutował w cyklu Euroformula Open, startując w dwóch wyścigach na legendarnym włoskim torze Monza.

W tym roku kierowca z Wielkopolski wystartuje w pełnym cyklu Euroformuły Open w barwach japońskiego CryptoTower Racing Teamu, ze wsparciem technicznym utytułowanego, niemieckiego zespołu Motopark.

W poprzednim sezonie mistrzostwo EFO wywalczył reprezentujący CryptoTower Racing Team Chińczyk Yifei Ye, z kolei rok wcześniej po tytuł razem z Motoparkiem sięgnął Japończyk Marino Sato.

W barwach Motoparku swoje wyścigowe kariery zaczynały takie gwiazdy Formuły 1, jak Max Verstappen, Valtteri Bottas czy Yuki Tsunoda, który w Euroformule Open ścigał się zaledwie dwa lata temu.

„Jestem bardzo podekscytowany debiutem w pełnym cyklu Euroformuły Open w barwach tak doświadczonego i utytułowanego zespołu jak CryptoTower Racing Team oraz ze wsparciem Motoparku” – powiedział Filip Kaminiarz.

„Cieszę się, że będę mógł reprezentować Polskę w tak wymagającej i szanowanej serii, choć nie robię tego dla poklasku, tylko dlatego, że po prostu kocham ten sport.”

„Świadomość, że mam za sobą mistrzowską ekipę daje mi pewność, że to będzie dla nas udany sezon. Wiem, jak trudne czeka mnie zadanie i jak mocna będzie konkurencja, dlatego skupiam się przede wszystkim na robieniu postępów z wyścigu na wyścig, ale chcę także walczyć o coraz lepsze rezultaty i czerpać garściami z doświadczenia mojego zespołu.”

„Ostatnie tygodnie spędziłem trenując intensywnie i przygotowując się do pierwszych wyścigów zarówno na siłowni, jak i na symulatorze, ale mamy także za sobą serię udanych testów, dlatego jesteśmy gotowi do walki.”

„Z radością witamy Filipa w zespole CryptoTower Racing Team” – dodał Timo Rumpfkeil, szef Motoparku. „Podczas zimowych testów Filip pokazał świetne tempo i imponujące postępy. Pierwsze rundy z pewnością będą dla niego bardzo pracowite, ponieważ nie startował w poprzednim sezonie. Razem z całym zespołem jesteśmy jednak przekonani, że z czasem poczuje się na tyle pewnie, że będzie walczył w czołówce i sięgał po bardzo dobre rezultaty.”

Kierowcy Euroformuły Open zmierzą się w tym sezonie w dziewięciu rundach na najsłynniejszych torach F1. W sumie czeka ich aż 27 wyścigów. Zmagania rozpoczną się w pierwszy weekend maja w Portimao, podczas weekendu połączonego z Grand Prix Portugalii Formuły 1. Sezon zakończy się w październiku w Barcelonie.

Filip Kaminiarz - CryptoTower Racing Team / © Media4Racing

Źródło: Media4Racing

Image: © Media4Racing