FIM EWC: Wójcik Racing Team oficjalnie w barwach Yamaha Racing

FIM EWC: Wójcik Racing Team oficjalnie w barwach Yamaha Racing

Polski zespół Wójcik Racing Team wszedł w poczet teamów supportowych marki Yamaha. Oznacza to dla nich większe wsparcie techniczne, jak i „wspólną identyfikację wizualną”.

Wójcik Racing Team jest polskim zespołem, który startuje w mistrzostwach świata FIM EWC. Choć jest on dość młody, tak tegoroczne sukcesy przyczyniły się do przyznania im statusu „Yamaha Racing Supported Team”. Oznacza to dla nich kolejny etap rozwoju.

„Sezon 2020 rozpoczniemy już w oficjalnych barwach Yamaha Racing” – potwierdza szef zespołu, Grzegorz Wójcik. „Status oznacza zarówno wspólną identyfikację wizualną – czyli barwy motocykli, czy kombinezonów, jak i wspólną strategię promocyjną”.

„To jednak co jest dla nas najważniejsze to wsparcie techniczne zarówno ze strony Yamaha Europe, jak i Yamaha Poland, szybszy i lepszy dostęp do części, motocykli, podzespołów”.

Rok 2019 był bardzo udany dla Wójcik Racing Team. Ekipa ta dwukrotnie stała na podium mistrzostw świata FIM EWC. Najpierw w czerwcu, podczas 8-godzinnego wyścigu na torze w Oschersleben, na drugiem miejscu w klasie Superstock stanął zespół w składzie: Marek Szkopek, Kamil Krzemień oraz Philipp Steinmayr.

Większy sukces Wójcik Racing Team odnieśli jednak podczas otwierającego sezon 2019/2020 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or. Co prawda znów stanęli na drugim stopniu podium, ale tym razem w klasie EWC. Zespół dokonał tego w składzie Gino Rea, Christoffer Bergman i Axel Maurin. Druga pozycja w wyścigu dała im pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołów niefabrycznych.

Teraz, gdy Wójcik Racing Team stał się teamem suportowym Yamahy, możliwe są jeszcze większe sukcesy. Dostaną bowiem oni większe wsparcie techniczne od producenta, a co za tym idzie mogą dalej się rozwijać.

„To nowy etap współpracy pomiędzy marką Yamaha a Wójcik Racing Team” – podkreśla Piotr Piszcz, Dyrektor Obsługi Posprzedażowej Yamaha Poland. „Jesteśmy dumni z sukcesów, jakie polski team odnosi na arenie międzynarodowej i dołożymy wszelkich starań, by tę ciężką drogę do podium mistrzostw świata wspomóc”.

„Biorąc pod uwagę, że to zaledwie trzeci sezon polskiej ekipy w FIM Endurance World Championship, sukcesy te są niewymierne. Dla większości zespołów z całego świata, często ukończenie wyścigów długodystansowych jest już sukcesem, tymczasem Wójcik Racing Team, już dwukrotnie stanął na podium, zapewniając polskim kibicom widok biało-czerwonej flagi nad zagranicznymi torami. A pamiętajmy, że to nie tylko sukcesy sportowe, ale i wielki kunszt i zaangażowanie całego zespołu- od mechaników, obsługi technicznej, po managerów i szefostwo”.

Pierwszym wyścigiem, w którym zespół Wójcik Racing Team wystąpi w barwach Yamaha Racing, będzie 8-godzinna rywalizacja na torze Sepang. Druga runda sezonu zaplanowana jest w dniach 14-15 grudnia.

„Teraz, kiedy zespół otrzymał status drużyny narodowej i oficjalnie będzie reprezentować polskie barwy, powody do dumy są podwójne. Mam nadzieję, że wszyscy fani wyścigów motocyklowych z zapartym tchem będą obserwować zmagania Wójcik Racing Team w nadchodzącym wyścigu ośmiogodzinnym na malezyjskim torze Sepang. Jesteśmy z Wami!” – dodaje Piszcz.

Wójcik Racing Team otrzyma jeszcze jedną korzyść z posiadania nowego statusu – będzie mógł bowiem walczyć o nagrody pieniężne, które są możliwe do zdobycia w ramach rankingu Yamahy.

Źródło: Wójcik Racing Team