Firma BWT wybuduje studnie w Gambii za każdy punkt kierowców RP

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Zespół Racing Point ogłosił swoje wsparcie dla misji BWT b.Water, walczącej o zwiększony dostęp do wody pitnej w Gambii.

Dla większości z nas dobrze znany jest powszechny problem z systemami wody pitnej w niemal wszystkich krajach afrykańskich. Na przestrzeni lat na całym świecie organizowano wiele akcji oraz misji budowy studni i pomp wodnych, z których korzysta z nich obecnie około 200 milionów mieszkańców. To wciąż zbyt mało i nadal zatrważająco duża liczba wiosek i małych miast nie ma dostępu do bezpiecznej i czystej wody, która dla Afryki jest surowcem cenniejszym niż złoto.

Z pomocą postanowiła przyjść misja BWT b.Water – projekt fundacji AQA Pearls firmy BWT, sponsora tytularnego zespołu Racing Point, który ma teraz okazję wykorzystać swoje wyniki sportowe jako platformę do wniesienia dobroczynnego wkładu.

Celem organizacji jest budowa 10 tysięcy studni, które mają powstać w Gambii w ciągu siedmiu najbliższych lat. Będą one rozmieszczone tak, aby żadne z gospodarstw nie było oddalone od źródła wody pitnej na więcej niż 150 metrów.

Kierowcy Racing Point Lance Stroll i Sergio Perez będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do tej pięknej akcji swoimi wynikami uzyskanymi w każdym wyścigu tegorocznego sezonu. BWT b.Water wybuduje jedną studnię za każdym razem, gdy któryś z zawodników dojedzie do mety w punktowanej dziesiątce.

„Jednym z kluczowych atutów naszego partnerstwa z BWT jest wspólne zaangażowanie w wykorzystanie naszej wiedzy specjalistycznej i globalnej platformy sportowej do napędzania prawdziwych postępów w światowych projektach zrównoważonego rozwoju” – powiedział Otmar Szafnauer, szef ekipy Racing Point.

„BWT już teraz wspiera zespół w dążeniu do ograniczenia plastików jednorazowego użytku w padoku F1. A dzięki misji b.Water mamy teraz możliwość wywarcia wpływu poza granice toru wyścigowego.”

„Powracając do tak długo wyczekiwanego sezonu, mamy jeszcze większą motywację, aby dążyć do dobrych wyników i uczestniczyć w tej fantastycznej inicjatywie.”

Image: © BWT Racing Point F1 Team