Fittipaldi, Heinemeier Hansson i Scherer w prototypie LMP2 zespołu Inter Europol Competition w ELMS

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził, że wystawi jeden prototyp LMP2 w Europejskiej Serii Le Mans w sezonie 2022.

Polski skład powraca do europejskiej rywalizacji w klasie LMP2 i skorzysta z dobrze znanej konstrukcji Oreca 07-Gibson, którą w pełnym cyklu będą dzielić Pietro Fittipaldi, kierowca rezerwowy i testowy zespołu Uralkali Haas F1, David Heinemeier Hansson, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans w LMP2 oraz Fabio Scherer, były kierowca DTM.

„Z radością witamy w zespole Pietro, Davida i Fabio. Zgłoszenie w klasie LMP2 w ELMS to kolejny krok w rozwoju zespołu” – powiedział Sascha Fassbender, szef zespołu Inter Europol Competition. „Mamy kontrakty z trójką znakomitych kierowców i chcemy poważnie liczyć się w stawce LMP2.”

„Chcielibyśmy także wystawić drugi samochód w wyścigu 24h Le Mans. Mamy nadzieję, że to się uda.”

„Jestem podekscytowany perspektywą startów w zespole Inter Europol Competition w ELMS” – przyznał Pietro Fittipaldi. „Wraz z Davidem i Fabio stworzymy silny skład. Chcemy walczyć o czołowe pozycje, a naszym celem jest tytuł mistrzowski.”

„Nadal będę także kierowcą rezerwowym i testowym zespołu Haas w Formule 1. Zapowiada się więc pracowity sezon, ale już nie mogę się go doczekać.”

David Heinemeier Hansson dodał: „Bardzo się cieszę z powrotu do kokpitu prototypu LMP2. Z tak mocnym zespołem, jak Inter Europol Competition mamy szanse powalczyć o tytuł mistrzowski w ELMS.”

„Po wielu sezonach startów w seriach IMSA i WEC jestem podekscytowany, że będę miał okazję walczyć samochodem LMP2 o zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.”

Fabio Scherer: „Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu. Z takim składem mamy szanse, aby walczyć o miejsca na podium i osiągnąć bardzo dobry wynik w klasyfikacji mistrzostw.”

Inter Europol Competition w Europejskiej Serii Le Mans wystawi również dwa prototypy klasy LMP3, w których na chwilę obecną wystartują Charles Crews, Nico Pino oraz James Dayson. Polski skład nadal jednak nie potwierdził angażu aż trzech zawodników.

Image: © Inter Europol Competition