Fittipaldi przedłuża współpracę z zespołem Haas na sezon 2022

Pietro Fittipaldi - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Pietro Fittipaldi, który posiada na swoim koncie dwa starty w Formule 1, przedłużył współpracę z zespołem Uralkali Haas F1 jako kierowca testowy i rezerwowy. Przyszły sezon będzie jego czwartym rokiem spędzonym z amerykańską ekipą.

„To była dla nas bardzo prosta decyzja, aby Pietro został naszym kierowcą testowym i rezerwowym” – powiedział szef zespołu Guenther Steiner.

„Pietro bardzo dobrze zna wnętrze naszej ekipy, ponieważ jest z nami od dawna. Udowodnił nam w zeszłym roku, że jest gotowy do jazdy, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i nie możemy się doczekać, aż w 2022 roku ponownie zasiądzie za sterami naszego bolidu.”

Tak całą sprawę skomentował brazylijski kierowca: „Jestem oczywiście bardzo szczęśliwy i ponownie podekscytowany możliwością współpracy z Uralkali Haas F1 Team.”

„Jestem w zespole od kilku sezonów i czuję się tu jak w rodzinie. Wiele się w tym czasie nauczyłem i mam nadzieję, że będę mógł przyczyniać się do wprowadzenia nowej generacji bolidu Formuły 1 w 2022 roku. Jestem ciekawy, co przyniesie nowy pakiet i oczywiście jestem tak samo zainteresowany jak reszta zespołu, co VF-22 osiągnie na torze.”

Fittipaldi zadebiutował w Formule 1 za kierownicą bolidu VF-20 podczas Grand Prix Sakiru w 2020 roku, odbywającego się na torze Bahrain International. Swój debiut zakończył na siedemnastym miejscu. Tydzień później wziął udział w finałowym wyścigu sezonu na torze Yas Marina, kończąc swój ostatni, jak do tej pory występ w Formule 1 na dziewiętnastym miejscu.

Przed swoimi startami w królowej sportów motorowych z ekipą Haas, Fittipaldi testował bolid zespołu w 2018 i 2019 roku. Wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 i podwójnego zwycięzcy Indy 500 Emersona Fittipaldiego ma w swoim życiorysie wiele zwycięstw i cztery tytuły w seriach juniorskich oraz kilka startów w IndyCar.

Image: © Haas F1 / LAT Images