Formuła 1 ostrożnie reaguje na ogłoszenie chęci dołączenia Andrettiego i Global Motors do sportu

Grand Prix Kanady / © Pirelli Motorsport

Formuła 1 spokojnie zareagowała na ogłoszenie, że Andretti Global i General Motors wspólnie zgłoszą „Wyrażenie Zainteresowania” na miejsce w stawce na 2026 rok.

Andretti Autosport i General Motors oficjalnie potwierdzili swoje zainteresowanie dołączeniem do stawki Formuły 1 od 2026 roku.

Zespół byłby w pełni amerykański, a General Motors miałoby być reprezentowane przez markę Cadillac. Jeśli wszystkie procesy formalne zostaną dopełnione, Andretti Cadillac dołączyłoby do stawki, która mogłaby wzrosnąć nawet do trzynastu ekip.

Przeczytaj też: Andretti Global i General Motors ogłaszają wspólne plany rywalizowania w Formule 1

W związku z wyrażeniem chęci na dołączenie do stawki, Formuła 1 wydała odpowiedź, która potwierdziła zainteresowanie wielu stron, jednak podkreśliła swoje życzenie, aby mistrzostwa „pozostały wiarygodne” i przypomniała, że decyzja wymaga zgody F1 oraz FIA.

„Projekt Formuły 1 cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, a wiele rozmów nie jest tak jawnych, jak inne” – czytamy w oświadczeniu.

„Wszyscy chcemy zapewnić, iż mistrzostwa pozostaną wiarygodne i stabilne, a każda prośba nowego uczestnika zostanie oceniona na podstawie kryteriów spełniających te cele przez wszystkich interesariuszy. Każdy wniosek nowego uczestnika wymaga zgody zarówno F1, jak i FIA.”

Image: © Pirelli Motorsport