Formuła 1 podaje szczegóły transmisji przedsezonowych testów w Barcelonie

Formuła 1 podaje szczegóły transmisji przedsezonowych testów w Barcelonie

Formuła 1 zdradziła szczegóły swoich planów odnośnie transmisji przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya.

Przedsezonowe testy Formuły 1 zostały zaplanowane na sześć dni i odbędą się w dniach 19-21 lutego oraz 26-28 lutego, podczas których wszystkie dziesięć zespołów sprawdzi swoje nowe konstrukcje oraz nowe części.

Każdy z sześciu dni testowych został podzielony na dwie sesje, które odpowiednio będą trwały od 09:00 do 13:00 i od 14:00 do 18:00, a nowością będą konferencje prasowe, które będą odbywały się podczas godzinnej przerwy obiadowej.

Większy dostęp dla fanów

To będzie pierwszy rok, w którym przedsezonowe testy będą oficjalnym wydarzeniem Formuły 1. Dzięki jednomyślnej zgodzie dziesięciu zespołów fani będą mogli śledzić testy o wiele bardziej szczegółowo niż w przeszłości.

Ważnym elementem podczas przedsezonowych testów będzie zakaz zasłaniania garaży i korzystania z ekranów, które były wykorzystywane podczas testów w latach ubiegłych. Jedynymi wyjątkami są sytuacje, gdy samochód wymaga naprawy po awarii lub awarii technicznej. Oznacza to, że od samego początku testów wszystkie ekipy będę w pełni widoczne w alei serwisowej, dla fanów na trybunach i oglądających F1 w TV.

Transmisje na żywo w F1TV Pro

Transmisje z każdej sesji będą dostępne na platformie F1TV Pro oraz Sky UK i Sky Italia, które wspólnie produkują transmisję we współpracy z Formułą 1.

Oprócz transmisji na żywo, F1 TV wyprodukuje również różne treści na żądanie dostępne również dla abonentów F1 TV Access. Każdego dnia w "Tech Talk" do Willa Buxtona dołączy wielu gości, którzy będą dyskutować o najnowszych osiągnięciach technicznych i przeanalizują wydajność zespołów.

Na koniec każdych trzech dni testowych - 21 i 28 lutego, Will Buxton poprowadzi "Paddock Pass", w którym znajdą się wyjątkowe informacje zza kulis, wywiady z kierowcami i inżynierami, a także spostrzeżenia i analizy od byłych kierowców F1 i ekspertów.

Dla tych, którzy bardzo ciężko pracują w ciągu tygodnia, w soboty 22 i 29 lutego będzie dostępny program "Czego się dowiedzieliśmy". W piątek 28 lutego, po finałowym zakończeniu sesji, Jolyon Palmer dokona wstępnej oceny tego, jak poszło zespołom i co przewiduje na początek sezonu.

Ulepszony Live Timing

Prócz tak szerokiej oferty programowej, wszyscy abonenci F1 otrzymają dostęp do znacznie bogatszego Live Timingu w oficjalnej aplikacji F1. Fani będą mogli śledzić na żywo wyniki poszczególnych okrążeń kierowców, nie tylko za pomocą zwykłej wizualizacji trzysektorowej, ale także poprzez wyłączną segmentację czasową, która da użytkownikom możliwość oceny wydajności w każdym segmencie toru. Ponadto użytkownicy będą mogli porównać tempo kierowców dzięki nowej zakładce.

Relacja z testów na Motorsport Grand Prix

Pełną relację z przedsezonowych testów zapewni także Motorsport Grand Prix, które podczas obu tur testowych będzie obecne na torze Barcelona-Catalunya.

Podczas każdego dnia testowego na naszej platformie pojawią się podsumowania każdej z sesji oraz podsumowania każdej z tur testowych, które rozjaśnią, w jakim położeniu znajduje się każdy zespół, wypowiedzi kierowców oraz obszerna galeria, która pokaże nowinki w bolidach i akcję na torze.

Czytelnicy naszego serwisu będą także mieli możliwość śledzenia informacji na platformie Twitter, Facebook oraz Instagram, na których będą pojawiać się informacje zza kulis, ciekawe ujęcia bolidów oraz tego, co dzieje się na torze i w padoku.