Formuła 1 podała skład kierowców wirtualnego Grand Prix Bahrajnu

Formuła 1 podała skład kierowców wirtualnego Grand Prix Bahrajnu

W obliczu pandemii wirusa i wymuszonej przerwy w rozgrywkach na fizycznych torach, Formuła 1 wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów i ogłosiła serię wirtualnych wyścigów Grand Prix. Dziś podała skład kierowców na pierwszy z nich – GP Bahrajnu.

W wirtualnej stawce, oprócz zawodowych byłych i obecnych kierowców, znalazł się szereg innych gwiazd – nie tylko ze świata sportu. Rywalizować będą m.in. golfista Ian Poulter, sześciokrotny złoty medalista olimpijski w kolarstwie torowym sir Chris Hoy, a także wokalista Liam Payne.

W gronie zawodowych kierowców znaleźli się: Lando Norris, Nicholas Latifi, Nico Hulkenberg, Stoffel Vandoorne, Esteban Gutierrez oraz Johnny Herbert.  

Wirtualne Grand Prix Bahrajnu odbędzie się na dystansie 28 okrążeń – czyli połowy dystansu rundy rozgrywanej na fizycznym torze. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego i obejmować będzie także sesję kwalifikacyjną. Relację z wyścigu można obejrzeć na oficjalnych kanałach Formuły 1: YouTube, Twitchu i Facebooku, a także na stronie www.formula1.com.  

Składy zespołów na Wirtualne Grand Prix Bahrajnu:

Zespół Kierowca 1 Kierowca 2
Alfa Romeo Cyanide Johnny Herbert
AlphaTauri Luca Salvadori Sadokist
FDA Hubolt Esports Team Robert Shwartzman Dino Beganovic
Haas Anthony Davidson Redeye
McLaren Lando Norris Nic Hamilton
Mercedes Esteban Gutierrez Stoffel Vandoorne
Racing Point Jimmy Broadbent Nico Hulkenberg
Red Bull Sir Chris Hoy Philipp Eng
Renault Guanyu Zhou Ian Poulter
Williams Liam Payne Nicholas Latifi