Formuła 1 potwierdza ostateczną wersję kalendarza na sezon 2023

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Z dwudziestu trzech rund będzie ostatecznie składał się kalendarz wyścigowy na tegoroczną kampanię najwyższej serii wyścigowej na świecie, potwierdziła Formuła 1.

W ubiegłym roku włodarze królowej sportów motorowych przedstawili harmonogram na 2023 sezon, który składał się z dwudziestu czterech wyścigów, potwierdzając jednocześnie powrót Grand Prix Chin.

Planowana rywalizacja na torze Shanghai International, która miała odbyć się szesnastego kwietnia, została jednak odwołana z powodu sytuacji w kraju. Chiny ostatecznie zniosły surową politykę odnoszącą się do pandemii Covid-19 i ponownie otworzyły swoje granice.

Wszystko wskazywało na to, że wyścig w Szanghaju powróci na swoje wcześniejsze miejsce, jednak we wtorek Formuła 1 potwierdziła, że utrzyma kalendarz składający się z dwudziestu trzech rund, a GP Chin się ostatecznie nie odbędzie.

„Formuła 1 może potwierdzić, że sezon 2023 będzie się składał z dwudziestu trzech wyścigów. Wszystkie dotychczasowe terminy rywalizacji w kalendarzu pozostaną bez zmian” – czytamy w bardzo krótkim komunikacie.

Oznacza to, że tegoroczna kampania zyskała dodatkową dłuższą przerwę między wyścigami, sięgającą czterech tygodni.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images