Formuła 1 potwierdza użycie zewnętrznego toru (owalu) podczas GP Sakhir

Bahrain International Circuit

Formuła 1 potwierdziła, że podczas Grand Prix Sakhir na torze Bahrain International, rywalizacja będzie toczyć się na zewnętrznym torze o długości 3.543 kilometra, czyli tak zwanym owalu.

"Po szczegółowej analizie różnych układów toru, z których wszystkie posiadają licencję FIA Grade 1, Formuła 1 uznała zewnętrzny tor za najbardziej odpowiednią opcję dla drugiego z wyścigów w Bahrajnie" - czytamy w oświadczeniu Formuły 1.

"Grand Prix będzie wyścigiem całonocnym, w którym zarówno kwalifikacje, jak i wyścig odbędą się późnym wieczorem, w porównaniu z Grand Prix Bahrajnu, które odbędzie się we wcześniejszy weekend na zwykłym torze o długości 5.412 kilometra."

Rywalizacja na owalnym torze Bahrain International będzie odbywać się na największej ilości okrążeń, których zaplanowano osiemdziesiąt siedem. Symulacje Formuły 1 przewidują, że czasy okrążeń kwalifikacyjnych będą plasowały się poniżej 55 sekund, natomiast czasy okrążeń podczas wyścigu poniżej 60 sekund.

"Jesteśmy podekscytowani, mogąc ogłosić zewnętrzny tor jako format Grand Prix Sakhir i chcemy podziękować naszym partnerom z toru Bahrain International za ich nieustające wsparcie" - powiedział Ross Brawn, dyrektor zarządzający w Formule 1.

"Oceniliśmy kilka opcji alternatywnego układu toru i doszliśmy do wniosku, że zewnętrzna pętla zapewni najlepszą alternatywę i będzie nowym wyzwaniem dla wszystkich zespołów oraz zapewni wszystkim fanom dużą prędkość i krótkie czasy okrążeń."

Grand Prix Sakhir na owalnej pętli toru Bahrain International zostało zaplanowane na 4-6 grudnia.

Bahrain International Circuit