Formuła 1 pozostanie na torze Interlagos za sprawą nowego pięcioletniego kontraktu

Grand Prix Brazylii 2019 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Tor Interlagos mógł stracić możliwość organizacji brazylijskiego Grand Prix ze względu na próbę przeniesienia wyścigu na jeszcze nie zbudowany obiekt na obrzeżach Rio de Janeiro w 2021 roku. Tak się jednak nie stanie i rywalizacja pozostanie w Sao Paulo.

Zwolennikiem organizacji brazylijskiej rundy w Deodoro jest sam prezydent kraju, choć budowa nowego toru spotkała się ze sporą krytyką ze względu na zbyt dużą ingerencję w naturalne środowisko tamtejszego obszaru.

Do tej pory Interlagos pozostawało bez nowego kontraktu po sezonie 2020, choć w prowizorycznym kalendarzu na sezon 2021, liczącym 23 rundy, przewidziano wyścig w połowie listopada właśnie na tym torze.

Na czwartkowej konferencji prasowej gubernator Sao Paulo, Joao Doria, ujawnił że nowa umowa została wreszcie zawarta i wkrótce zostanie podpisana. Runda otrzyma nową nazwę: Grand Prix Sao Paulo.

"Potwierdzono, że tor wyścigowy Interlagos będzie gościł Formułę 1 przez następne pięć lat" - powiedział Doria. "Umowa zostanie podpisana przez burmistrza Sao Paulo, Bruno Covasa i Liberty Media."

"To wielkie zwycięstwo dla Sao Paulo i Brazylii. Ustalenia, które utrzymywaliśmy od zeszłego roku z Liberty Media, były oparte na odpowiednich instrumentach. Tor wyścigowy jest zatwierdzony przez kierowców, zespoły i od ponad 30 lat jest domem Grand Prix Brazylii."

"Nie spekulowaliśmy, nie robiliśmy sztucznych prognoz, nie obiecywaliśmy inwestycji, których nie można było zrealizować."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool