Formuła 1 wprowadza nowe grafiki TV na sezon 2020

Nowa grafika TV / © Formula 1

Formuła 1 wraz z Amazon Web Services opracowała i zaprezentuje nowe grafiki telewizyjne, aby poprawić wrażenia z oglądanych wyścigów. Pierwsza część nowych grafik zadebiutuje już od GP Austrii.

Fani F1 jeszcze bardziej będą mogli zagłębić się w analizę osiągów poszczególnych kierowców, a to za sprawą nowych grafik, które będą dostępne dla każdego widza i będą prezentowały w czasie rzeczywistym dane z pokonywania wolnych i szybkich zakrętów, osiągów na prostych, prowadzenia samochodu oraz innych sfer Formuły 1.

Już od pierwszego wyścigu widzowie będą mogli zapoznać się z grafiką osiągów samochodu, która będzie oparta na wielu danych, w tym mocy, docisku, przyczepności i oporze. To zapewni fanom możliwość porównania osiągów danych kierowców.

Nowa grafika TV / © Formula 1

W dalszej części sezonu pojawi się pięć kolejnych grafik, które zapewnią wgląd w akcję na torze, w tym:

  • Ostateczne porównanie prędkości kierowców, co pozwoli fanom zobaczyć, jak ich ulubieni zawodnicy wypadają na tle innych kierowców w historii, wykorzystując dane od 1983 roku, aby ustalić najszybszego zawodnika wszechczasów. Grafika zadebiutuje podczas drugiego Grand Prix na torze Silverstone 7-9 sierpnia.
  • Osiągi w szybkich oraz wolnych zakrętach, co pokaże fanom, jak dobrze kierowcy radzą sobie zarówno z najszybszymi zakrętami (powyżej 175 km/h) i najwolniejszymi (poniżej 125 km/h). Grafika zadebiutuje podczas Grand Prix Belgii 28-30 sierpnia.
  • Ocena umiejętności kierowcy, co pomoże określić najlepszego "całkowitego kierowcę" na torze, w oparciu o takie czynniki, jak kwalifikacje, starty, tempo w wyścigu, zarządzanie opon oraz style wyprzedzania i obrony, aby zapewnić ogólny ranking kierowców. Grafika zadebiutuje w drugiej połowie sezonu.
  • Rozwój samochodu / zespołu i ogólna wydajność w sezonie, dzięki czemu fani będą mogli zobaczyć tempo rozwoju zespołu w całym sezonie, w oparciu o ich wyniki w wyścigach. Grafika zadebiutuje w drugiej połowie sezonu.
  • Prognozy tempa kwalifikacji i wyścigu, które będą zawierać dane z treningów i okrążeń kwalifikacyjnych, aby przewidzieć, który zespół osiągnie najlepsze wyniki podczas kwalifikacji i wyścigu. Grafika zadebiutuje w drugiej połowie sezonu.

"W ciągu ostatnich dwóch lat Formuła 1 korzystała z usług AWS w zakresie intensywnej i dynamicznej analizy danych. Dane, które wspólnie dostarczamy, przybliżają fanów do toru bardziej niż kiedykolwiek wcześniej" - powiedział Rob Smedley, dyrektor F1 od spraw danych.

"Cieszymy się, że możemy rozwinąć tą udaną współpracę, aby zapewnić jeszcze więcej danych do wglądu, umożliwiając fanom głębsze spojrzenie na wiele rzeczy, nad którymi kierowcy oraz zespoły wspólnie pracują, aby wpłynąć na sukces."

Dane gromadzone są z 300 czujników zamocowanych w każdym samochodzie F1 i generują ponad milion punktów na sekundę, które są przekazywane do boksów.

Nowa grafika TV / © Formula 1
Image: © Formula 1