Formula Drive - Przejedź się samochodem Formuły 1

Formula Drive / © Marek Jelonek / Motorsport Grand Prix

Podczas rozpoczętych 7 kwietnia targów Poznań Motor Show szerszej publiczności pokazali się pomysłodawcy wydarzenia Formula Drive. Jest to prawdziwa gratka dla fanów Formuły 1, ponieważ dzięki tej inicjatywnie, każdy chętny będzie mógł zasiąść za kierownicą Williamsa FW29.

Do tej pory fani mogli tylko marzyć o tym, by zostać w przyszłości kierowcą królowej sportów motorowych. Marzenie to może jednak teraz stać się rzeczywistością. Wszystko za sprawą Formula Drive, którzy zorganizują w 2022 roku jazdy Williamsem FW29 po torze Silesia Ring.

Takie wydarzenia odbywają się już w innych krajach i ich wzorem postanowiono spróbować czegoś takiego też w Polsce. Ludzie związani ze sportem motorowym, którzy dodatkowo mieli okazję poczuć tę adrenalinę na własnej skórze, zebrali fundusze i skonstruowali na wzór Williamsa FW29, którym w sezonie 2007 rywalizowali Nico Rosberg i Alexander Wurz.

Teraz tym autem będzie mógł pojechać każdy chętny. Ta przyjemność jest jednak bardzo kosztowna, bo aby zasiąść za kierownicą samochodu Formuły 1 należy zapłacić 11999 złotych. Pełen pakiet zawiera:

  • szkolenie teoretyczne, w tym zapoznanie się z torem i procedurami,
  • szkolenie z jazdy torowej,
  • szkolenie o samochodzie Formuły Renault 2.0,
  • jazdę po torze samochodem Formuły Renault 2.0,
  • szkolenie o samochodach Formuły 1,
  • jazdę samochodem F1,
  • podsumowanie oraz wręczenie certyfikatów.

Mniej odważni mogą skorzystać z przejażdżki samochodem Formuły 1 z dodatkowym miejscem. Będzie to zmodyfikowany BMW Sauber 06, którego poprowadzi doświadczony kierowca. Koszt przejechania 11 kilometrów toru Silesia Ring w takiej sytuacji kosztować będzie 3499 złotych.

Jest to dopiero pierwszy rok, w którym nadarzy się taka okazja. Nie wiadomo więc, jak to dalej się potoczy, ale każdy, kto tylko dysponuje odpowiednią ilością pieniędzy, może przekonać się na własnej skórze, jak wygląda jazda samochodem Formuły 1.

Na ten rok zaplanowano dwa terminy, w których będzie można skorzystać z oferty Formula Drive:

  • 2 – 4 czerwca,
  • 9 – 11 lipca.

Miejscem wydarzenia będzie tor Silesia Ring mieszczący się w Kamieniu Śląskim, nieopodal Opola.

Więcej informacji możecie zasięgnąć na stronie Formula Drive – www.formula-drive.pl.

Image: © Marek Jelonek / Motorsport Grand Prix