Formuła E aktualizuje kalendarz na sezon 2021

E-Prix Rzymu 2019 / © Formula E

Formuła E potwierdziła zmiany w kalendarzu trwającej kampanii 2021, dodając dwie podwójne rundy, które odbędą się w Rzymie i Walencji.

Trwająca pandemia koronawirusa nie ułatwia zadania organizatorom Mistrzostw Świata Formuły E, którzy podjęli decyzję o kolejnej aktualizacji tegorocznego harmonogramu.

Rywalizacja siódmego sezonu elektrycznych aut rozpoczęła się w lutym podwójną rundą w Arabii Saudyjskiej, a następnie miała przenieść się do Rzymu i Walencji, gdzie zostały zaplanowane rundy numer trzy i cztery.

Władze elektrycznej serii, obserwując trwającą pandemię, postanowili wprowadzić niewielkie poprawki do obecnego kalendarza, mianując E-Prix Rzymu oraz Walencji podwójnymi starciami, jak miało to miejsce na ulicach Ad-Dirijji.

Podwójna runda o E-Prix Rzymu odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia, natomiast dwa wyścigi o E-Prix Walencji zostały zaplanowane na 24-25 kwietnia.

„Formuła E będzie nadal monitorować trwającą pandemię COVID-19 i stale komunikuje się ze swoją społecznością zespołów, konstruktorów, partnerów, nadawców oraz gospodarzami rund” - czytamy w oświadczeniu.

„Pozostała część kalendarza siódmego sezonu zostanie wkrótce potwierdzona.”

Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem, tuż po podwójnych rundach w Rzymie i Walencji, Formuła E uda się do Monako (8 maja), a następnie do Maroka (22 maja), gdzie odbędzie się ósme starcie tegorocznych mistrzostw. Kalendarz zamykają tymczasem dwie rywalizacje w Chile, które są planowane na 5-6 czerwca.

Image: © Formula E