Formuła E potwierdza finalną wersję kalendarza na sezon 2019/20

Formuła E potwierdza finalną wersję kalendarza na sezon 2019/20

Formuła E wraz z Międzynarodową Federacją Samochodową ujawniły finalną wersję kalendarza mistrzostw elektrycznych bolidów, które będą rywalizować w dwunastu wiodących miastach świata - siedmiu stolicach i trzech nowych lokalizacjach, Seulu, Dżakarcie i Londynie.

Szósty sezon Formuły E rozpocznie się w Arabii Saudyjskiej, gdzie na ulicach Diriyahu zostaną rozegrane dwie pierwsze rundy, które zostały zaplanowane na 22 i 23 listopada.

Zespoły następnie przeniosą się do Ameryki Południowej oraz Środkowej, gdzie odbędzie się ePrix Santiago (18 stycznia) oraz ePrix Mexico City, które zostało zaplanowane na 15 lutego.

Po czterech rundach Formuła E planowała przenieść się do Hong Kongu, jednak finalnie rywalizacja trafi do Marrakeszu, gdzie kierowcy zmierzą się 29 lutego.

Ostatnie wolne miejsce w kalendarzu zapełnił tymczasem wyścig w Sanyi (Chiny), gdzie rywalizacja będzie się toczyć wokół zatoki Haitang 21 marca.

Europejską część otworzy natomiast ePrix Rzymu, które odbędzie się 4 kwietnia, a już po dwóch tygodniach Formuła E trafi do Francji, gdzie zespoły będą mierzyć się obok Wierzy Eiffla w Paryżu.

Objazd po Europie zostanie jednak zakłócony dwoma wyścigami w Azji. Mistrzostwa Formuły E po raz pierwszy zawitają do Korei Południowej, gdzie 3 maja odbędzie się ePrix Seulu, a następnie przeniosą się do stolicy Indonezji, gdzie na ulicach Dżakarty został zaplanowany wyścig na 6 czerwca.

Mimo wyjazdu do Azji Formuła E powróci do Europy na rundę w Berlinie. Po raz kolejny elektryczne bolidy zmierzą się na lotnisku Tempelhof (21 czerwca), a po trzech tygodniach udadzą się za ocean, aby walczyć na ulicach Nowego Jorku.

Sezon Formuły E zakończy się w Londynie podwójną rundą, która została zaplanowana na 25 i 26 lipca.