Formuła E potwierdza miejsce i datę przedsezonowych testów

Edoardo Mortara - Venturi Racing / © Formula E

W dniach 28 listopada - 1 grudnia odbędą się przedsezonowe testy do siódmego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E. Miejscem przedsezonowych przygotowań będzie obiekt Ricardo Tormo w Walencji.

W ostatnich miesiącach część zespołów wykonała już pierwsze testowe jazdy z nowymi jednostkami napędowymi, m.in. Porsche i Mahindra. Pierwszym wyborem na miejsce testów miał być tor Donington Park, znajdujący się w centralnej Anglii, jednak zespoły zdecydowały, że warunki pogodowe panujące w Walencji pomogą lepiej odwzorować weekend wyścigowy.

Obiekt Ricardo Tormo, na którym odbędą się przedsezonowe testy, ma długość nieco ponad czterech kilometrów, a po konsultacji z zespołami usunięta zostanie szykana na prostej startowej.

W sobotę i niedzielę zespoły będą miały do dyspozycji dwie trzygodzinne sesje, a w poniedziałek odbędzie się dzień medialny. Testy zakończy jedna, sześciogodzinna sesja we wtorek, po czym zespoły spakują potrzebny sprzęt, który wyruszy do Chile na pierwszą rundę sezonu.

Plany o natychmiastowej wysyłce do Ameryki Południowej potwierdził dyrektor zarządzający Nissana e.dams, Francois Sicard.

"Przygotowujemy się teraz do testów, po których od razu lecimy z ładunkami do Santiago" - powiedział Francois Sicard.

"Sprzęt i samochody są przygotowywane do końca listopada, więc nie spodziewamy się powrotu bolidów między testami a pierwszym wyścigiem i rozważamy to, co robiliśmy w poprzednich sezonach. Oznacza to, że zaraz po testach przedsezonowych każdy wysyła towar bezpośrednio do miejsca pierwszego wyścigu" - przyznał.

Pierwszy wyścig siódmego sezonu odbędzie się 16 stycznia 2021 roku.

Image: © Formula E