Formuła E potwierdza pierwszą część kalendarza siódmego sezonu

Santiago E-Prix / © Formula E

W związku z rozwojem pandemii władze Formuły E postanowiły ogłaszać części kalendarza siódmego sezonu w pewnych odstępach czasu. W środę potwierdzone zostały cztery pierwsze rundy, które odbędą się kolejno w Santiago i Ad-Dirijja.

W czerwcu tego roku Formuła E zaprezentowała prowizoryczny kalendarz z 14 wyścigami, które miały mieć miejsce m.in. w Londynie, czy na pełnej pętli toru w Monako. Jednakże wskutek rozwoju sytuacji panującej na świecie władze serii postanowiły częściowo ogłaszać miejsca kolejnych rund, by zminimalizować ryzyko ich odwołania.

Pierwsze dwie rundy odbędą się 16 i 17 stycznia 2021 roku na torze w stolicy Chile, Santiago. Ze względów bezpieczeństwa całe wydarzenie odbędzie się bez udziału fanów. Po przejechaniu dwóch wyścigów zespoły będą miały ponad miesiąc na transport pakietów wyścigowych do Arabii Saudyjskiej. W Ad-Dirijja 26 i 27 lutego odbędzie się trzeci i czwarty wyścig sezonu. Przy odpowiednich warunkach celem serii będzie wpuszczenie kibiców na trybuny podczas rund na Bliskim Wschodzie.

Wyścigi w Meksyku i mieście Sanya, które miały odbyć się kolejno 13 lutego i 13 marca zostały przełożone na późniejszą część sezonu. Seria będzie nadal współpracować z lokalnymi władzami w celu monitorowania sytuacji oraz będzie w stałej komunikacji z podmiotami biorącymi udział w przedsięwzięciu. Daty i lokalizacje następnych wyścigi siódmego sezonu Formuły E - pierwszego o statusie mistrzostw świata - zostaną ogłoszone na początku 2021 roku.

Image: © Formula E