Formuła E powraca do Chin. Miasto Sanya organizatorem ePrix

Formuła E powraca do Chin. Miasto Sanya organizatorem ePrix

Formuła E zorganizuje wyścig w Sanya w przyszłym sezonie. Seria elektryczna powróci do Chin 23 marca na szóstą rundę sezonu 2018/2019 Mistrzostw Świata Formuły E.

Sanya jest popularnym miejscem turystycznym w południowej prowincji Hainan i po raz pierwszy na ulicach miasta odbędzie się tam wyścig.

Formuła E gościła już w Chinach, lecz wcześniej runda organizowana była w Pekinie na terenie parku olimpijskiego.

Po zatwierdzeniu zaktualizowanego kalendarza przez Światową Radę Sportów Motorowych, Sanya ePrix będzie drugim wyścigiem w Azji w piątym sezonie. Na tym kontynencie organizowana jest także trzecia runda sezonu, 10 marca w Hongkongu.

O tym, jak ważne są Chiny dla Formuły E mówił Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny serii.

Przywrócenie mistrzostw Formuły E do Chin jest ważnym krokiem w kluczowym obszarze dla serii i rynku, który ma zasadnicze znaczenie dla dalszego rozwoju i absorpcji pojazdów elektrycznych na całym świecie.

Sanya to idylliczna sceneria dla Formuły E, nie tylko z pięknymi widokami na wybrzeże Morza Południowochińskiego, ale także ze względu na wysiłki prowincji Hainan w dziedzinie mobilności elektrycznej, która doprowadziła do tego, że Sanya może pochwalić się najlepszą jakością powietrza w Chinach.