Formuła E prezentuje zaktualizowany kalendarz Mistrzostw Świata na sezon 2021

Formuła E / © Formula E

Formuła E zaprezentowała pełny kalendarz wyścigowy Mistrzostw Świata na trwającą kampanię 2021, w którym znalazły się dwie zupełnie nowe rundy, a także aktualizacje wcześniej zaplanowanych wydarzeń.

Panująca od ponad roku pandemia koronawirusa wielokrotnie torpedowała plany włodarzy elektrycznej serii, co miało miejsce także w obecnym sezonie, a potwierdzeniem był zmieniający się wielokrotnie harmonogram.

Formuła E zdołała jednak wypracować kompletny kalendarz na tegoroczne mistrzostwa, w którym znalazło się ostatecznie aż piętnaście wyścigów w ośmiu miastach zlokalizowanych na trzech kontynentach.

Prócz wcześniej potwierdzonych rywalizacji w Arabii Saudyjskiej, Włoszech, Hiszpanii, a także Monako, kierowcy i zespoły nie będą mogli ścigać się w Marrakeszu oraz podwójnej rundzie w Santiago, jednak zawitają do Puebla w Meksyku. Mistrzostwa Świata Formuły E przeniosły się z pętli Autodromo Hermanos Rodriguez, która wcześniej gościła pięć wyścigów, ponieważ obiekt nadal jest wykorzystywany jako tymczasowy szpital polowy.

Gospodarzem dziesiątej i jedenastej rundy będzie Nowy Jork, gdzie wyścigi zaplanowano na 10-11 lipca, a następnie walka o punkty przeniesie się do Londynu (24-25 lipca). Finał sezonu został zaplanowany na 14-15 sierpnia w Berlinie.

„Wydanie pełnego kalendarza na ten sezon to ogromne osiągnięcie dla wszystkich” – powiedział współzałożyciel Formuły E, Alberto Longo. „Kalendarz zawiera największą liczbę wyścigów, jakie odbyły się w jednym sezonie i pokazuje nasze nieustające zaangażowanie w tworzenie dynamicznego harmonogramu.”

„Cztery podwójne rundy w Puebla, Nowym Jorku, Londynie i Berlinie stworzą idealną scenę do ukoronowania pierwszego oficjalnego mistrza świata Formuły E” – dodał.

Zaktualizowany kalendarz Formuły E na sezon 2021:

Runda Miasto Kraj Data
1. Ad-Dirijja Arabia Saudyjska 26 lutego
2. Ad-Dirijja Arabia Saudyjska 27 lutego
3. Rzym Włochy 10 kwietnia
4. Rzym Włochy 11 kwietnia
5. Walencja Hiszpania 24 kwietnia
6. Walencja Hiszpania 25 kwietnia
7. Monte Carlo Monako 8 maja
8. Puebla Meksyk 19 czerwca
9. Puebla Meksyk 20 czerwca
10. Nowy Jork Stany Zjednoczone 10 lipca
11. Nowy Jork Stany Zjednoczone 11 lipca
12. Londyn Wielka Brytania 24 lipca
13. Londyn Wielka Brytania 25 lipca
14. Berlin Niemcy 14 sierpnia
15. Berlin Niemcy 15 sierpnia
Image: © Formula E